• Sākums >
  • Vides mēnesis Latvijas Dabas muzejā. Pārtikas jautājumi vides kontekstā

Vides mēnesis Latvijas Dabas muzejā. Pārtikas jautājumi vides kontekstā

Reģ Nr. 1-08/211/2015

Projekta mērķis

Informēt un izglītot sabiedrību par svarīgiem un aktuāliem pārtikas ražošanas un patērēšanas jautājumiem, tādējādi veicinot atbildīgu attieksmi pret vidi, samazinot pārtikas atkritumu daudzumu, sekmējot vidi saudzējošu produktu iegādi un rosinot veselīga dzīvesveida izvēli.

Projekta uzdevumi

• Apkopot partnerorganizāciju informāciju (materiālus), papildināt un iekārtot izstādi, kas kampaņas laikā būtiski papildinās Latvijas Dabas muzeja ekspozīcijas ar vides problēmu jautājumiem un būs pieejama ikvienam muzeja apmeklētājam, kā arī nodrošinās ekskursiju un nodarbību interaktīvo bāzi par izvēlētajām pārtikas tēmām; • Izstrādāt izglītojošās programmas, kas saistošā veidā uzrunās pirmskolas un pirmo klašu audzēkņus, 5. – 12. klašu audzēkņus un pieaugušo auditoriju; • Atbilstoši izglītojošajām programmām sagatavot (izdomāt, izveidot) aktivitātes (spēles, puzles, radošo darbu komplekti), izstādē atspoguļoto jautājumu interesantai un saistošai apguvei; • Noorganizēt semināru skolotājiem un citiem interesentiem atbilstoši izstrādātajām izglītojošajām programmām, pieaicinot vides ekspertus un speciālistus pārtikas nepieciešamības, izcelsmes, veida, pieejamības un radīto atkritumu jautājumos. Seminārs papildinoši iekļaujas kampaņas aktivitāšu klāstā un nodrošina pēctecību; • Noorganizēt ģimenes dienu atbilstoši kampaņas (vides mēneša) tēmai, īpaši uzrunājot ģimenes ar bērniem; • Noorganizēt neformālu vides vakaru ar speciālista stāstījumu.

Projekta rezultāti

1. Iekārtota izstāde, kurā piedalās vairāki sadarbības partneri. Apkopots izstādes partneru informatīvais ieguldījums, kuru papildinājuši projektā piesaistītie eksperti; izveidots muzejam atbilstošs piedāvājums mērķa grupām, uzskatāmi attēlojot pārtikas nepieciešamības, izcelsmes, veida, pieejamības un radīto atkritumu jautājumus. 2. Sagatavota ekskursija ar nodarbību pirmsskolas un pirmo klašu skolēniem par pārtikas tēmām. 3. Sagatavota ekskursija ar nodarbību 5. – 12. klašu skolēniem par izvēlētajām pārtikas tēmām. 4. Izglītojošās programmas ietvaros izveidotas aktivitātes – puzles, radošu darbu komplekti, spēle(s), kuras pēc vides mēneša noslēgšanas varēs piedāvāt skolām un mācību centriem pārtikas tēmu interesantai apguvei. 5. Novadītas vismaz 35 nodarbības pirmskolas, skolu jauniešiem, pieaugušajiem (darba kolektīviem). 6. Noorganizēts seminārs skolotājiem un citiem interesentiem, kurā līdztekus piedāvātajiem pārtikas tēmas jautājumiem apmeklētāji iepazīstināti ar kampaņai tapušajiem interaktīvajiem materiāliem, kas pēc vides mēneša būs pieejami bez īres maksas. 7. Noorganizēta ģimenes diena atbilstoši kampaņas (vides mēneša) tēmai, īpaši uzrunājot ģimenes ar bērniem. 8. Noorganizēt neformāls vides vakars ar speciālista stāstījumu.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.10.2015
Īstenotājs Dabas muzeja atbalsta biedrība
Rīga, Kr. Barona iela 4, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 7 795.70 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 800.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 4 800.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.