• Sākums >
  • Videi draudzīgākā Cēsu iela

Videi draudzīgākā Cēsu iela

Reģ Nr. 1-08/206/2017

Projekta mērķis

Īstermiņa: informēt, izglītot un iesaistīt iedzīvotājus vides problēmu risināšanā savas dzīves vietas apkārtnē Ilgtermiņa: Veicināt klimata pārmaiņu mazināšanos, iesaistot sabiedrību izglītojošās un līdzdarbojošās aktivitātēs.

Projekta uzdevumi

1. Veikt apkaimju iedzīvotāju izglītojošas aktivitātes atkritumu apsaimniekošanas jomā, iesaistot atkritumu apsaimniekošanas organizāciju, kas tiks organizēta ielu apkaimju svētku laikā; 2. Informēt un izglītot apkaimju iedzīvotājus par energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem, apkaimju ielu svētku laikā, piesaistot kvalificētu energoauditoru; 3. Veikt 3 ēku energoauditus, katrā apkaimē pa vienam (pilotprojekti ar iedzīvotāju iesaisti, uzrādot starprezultātus un diskutējot mērķgrupās); 4. Iesaistīt iedzīvotājus gaisa kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā pilsētvidē, informējot un izglītojot par šiem jautājumiem apkaimju ielu svētku laikā; 5. Iesaistīt iedzīvotājus gaisa kvalitātes un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā pilsētvidē, piedaloties vides ekoloģiskās kvalitātes projektu izstrādē, kas tiks organizēti katrā apkaimē ; 6. Organizēt meistarklases ainavas izkopšanai un teritorijas labiekārtošanai Bērzaines un Festivāla ielu apkaimēs; 4. Informēt un iesaistīt apkaimju iedzīvotājus par ainavas un vides labiekārtošanu.

Projekta rezultāti

1. Noorganizēti 3 pasākumi par trijām dažādam vides jomām dažādās pilsētas apkaimēs, kurās informēti, izglītoti un iesaistīti iedzīvotāji par atkritumu apsaimniekošanas, energoefektivitates un bioloģiskas daudzveidības uzlabošanas jautājumiem; 2. Iesaistot iedzīvotājus, izstrādāti 3 ēku energoauditi; 3. Informēti un iesaistīti iedzīvotāji, kā arī uzlabota pilsētvides ainava Bērzaines un Festivāla ielas apkaimēs; 4. Triju ielu apkaimēs daudzdzīvokļu kvartālos izstrādāti ekoloģiskās kvalitātes uzlabošanas projekti; 5. Pieredze izplatīta novada iedzīvotājiem un citu novadu pašvaldībām.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 15.04.2018
Īstenotājs Cēsu novada pašvaldība
Cēsis, Bērzaines iela 5, LV-4101
Projekta kopējās izmaksas 10 000.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 500.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 500.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.