• Sākums >
  • Attālinātās vides izglītības informācijas pieejamības pilnveidošana digitāli vizuālās komunikācijas laikmetā

Attālinātās vides izglītības informācijas pieejamības pilnveidošana digitāli vizuālās komunikācijas laikmetā

Reģ Nr. 1-08/204/2020

Projekta mērķis

Veicināt attālinātu un digitālu vides izglītības un informācijas pieejamību par Nacionālā Botāniskā dārzā (turpmāk - NBD) sastopamiem augiem (t.sk retie un aizsargājamiem augi un biotopi), ieviešot kvalitatīvus audiovizuālās komunikācijas veidus.

Projekta uzdevumi

1. Tirgus izpēte / cenu aptaujas veikšana darba uzdevumu izpildei. / Iepirkuma procedūras īstenošana. 2. Audiovizuālā satura komunikācijas stratēģijas un realizācijas plāna izstrāde. 3. Audiovizuālā satura materiālu izstrāde atbilstoši izstrādātam NBD audiovizuāla satura komunikācijas stratēģijas un realizācijas plānam. 4. Izglītības rīku, attālināto darba lapu satura arhitektūras izveide, kuru veic NBD darbinieki. 5. Izveidot 5 digitālos izglītības rīkus dažādām skolēnu vecuma grupā un arī spēļu elementus āra nodarbību pielāgošanai pašvadītai pieredzei dārzā - materiāla maketēšana, programmēšana pieejamībai interneta vidē un mobilajās ierīcēs. 6. Speciālistu apmācības jaunā audiovizuālā (foto, video, grafiskā) satura stratēģijas uzturēšanai ilgtermiņā (~ 5 NBD darbinieki) ar specializētām programmām (Coral draw, Photoshop, Lightroom). Izglītības dizaina, "spēļošanas" un dizaina domāšanas principu un realizācijā. 7. www.nbd.gov.lv mājas lapas uzlabošana saskaņā ar tehnisko specifikāciju, t.sk. lapas sadaļu pielāgošana audiovizuālā satura demonstrēšanai, digitālo izglītības materiālu izvietošanai, informācijas arhitektūra, UX/UI, kā arī drošības un datu aizsardzības noteikumu izpildē.

Projekta rezultāti

1. Izstrādāta iepirkuma / tirgus izpētes dokumentācija un tehniskā specifikācija, veikta iepirkuma/ tirgus izpētes procedūra, izvēlēti potenciālie pretendenti un noslēgti līgumi darba uzdevumu izpildei. 2. Izstrādāts un iesniegts NBD audiovizuāla satura komunikācijas stratēģijas un realizācijas plāns. 3. Izstrādāti audiovizuālā satura materiāli: 5 virtuālās meistarklases jeb vebināri (video formātā katra līdz 30 min. garumā); 10 izglītojoši īsi (līdz 2 min. garumā) video kuros botāniķi, NBD eksperti dalās ar sezonas aktualitātēm, knifiem, idejām vai atbildēm uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. 4. Izglītības rīku, attālināto darba lapu satura arhitektūras izveide un materiālu pielāgošana atbilstoši digitālajām prasībām. Digitālo rīku izstrādes uzdevuma sagatavošana. 5. Izveidoti 5 digitālie izglītības rīki dažādām skolēnu vecuma grupā un arī spēļu elementus āra nodarbību pielāgošanai pašvadītai pieredzei dārzā (izglītības speciālistu radīto saturu apstrādā lietojamības dizaineris un noformē atbilstoši digitālā satura lietošanas vajadzībām). 6. Apmācīti ~ 5 NBD speciālisti digitālās komunikācijas un vizuālā satura plānošanas principu un realizācijā. Audiovizuālā (foto, video, grafiskā) satura apstrāde ar specializētām programmām (Coral draw, Photoshop, Lightroom). Izglītības dizaina, "spēļošanas" un dizaina domāšanas principu un realizācijā. 7. Uzlabota un uzturēta 1 mājaslapa www.nbd.gov.lv, t.sk. pielāgota audiovizuālā materiāla demonstrēšanai, digitālo izglītības materiālu izvietošanai, informācijas arhitektūra, UX/UI, kā arī drošības un datu aizsardzības noteikumu izpildei.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 30.12.2021
Īstenotājs Nacionālais botāniskais dārzs
Salaspils, Miera iela 1, LV-2169
Projekta kopējās izmaksas 40 000.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 40 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 40 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.