• Sākums >
  • Muzeja mobilās lietotnes un virtuālās tūres satura, reklāmmateriālu sagatavošana un pieejamības nodrošināšana

Muzeja mobilās lietotnes un virtuālās tūres satura, reklāmmateriālu sagatavošana un pieejamības nodrošināšana

Reģ Nr. 1-08/203/2020

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir veicināt muzeja apmeklētāju vides izglītību un dažādot muzeja apmeklējuma pieredzi, pilnveidojot ekspozīciju "Cilvēks un vide" ar digitālo saturu, kā arī, piedāvājot kvalitatīvu mobilo lietotni, veicināt Latvijas Nacionālā dabas muzeja konkurētspēju, attīstot muzeja tēlu un paplašinot muzeja piedāvājumu. Muzeja un tā apmeklētāju komunikācijas pamatā ir publiski pieejamas ekspozīcijas, kurās eksponēti krājuma priekšmeti, radītas interaktīvas aktivitātes un palīglīdzekļi tēmas labākai izpratnei. Mobilā lietotne būs mūsdienīgs palīgs apmeklētājiem, lai varētu vieglāk orientēties muzeja ekspozīciju piedāvājumā, nodrošinātu iespēju iegūt papildus informāciju, kas ekspozīcijās nav pieejama, kā arī interaktīvā veidā padziļināti iepazīt atsevišķus eksponātus un/vai tēmas. Mobilās lietotnes saturu veidos apraksti, foto, video, objektu 360 grādu attēlojumi. Mobilā lietotne piedāvās iespēju apskatīt muzeju, brīvi staigājot pa ekspozīcijām vai iepazīt to noteiktu maršrutu veidā. Mobilās lietotnes satura izsaukšanas pamatā būs QR kodi. Pašlaik muzejā esošais audiogids ir fiziski novecojis, kā arī nepiedāvā tās iespējas, kādas šobrīd ir pieejamas ar citiem tehnoloģiskajiem risinājumiem. 2021.gadā tiks atvērtas jaunas ekspozīcijas un īstenoti vairāku ekspozīciju uzlabojumi, līdz ar to, šobrīd esošā audiogida saturs kļūs nepilnīgs. Ekspozīciju „Cilvēks un vide" plānots papildināt ar izglītojošu digitālo saturu dažādām apmeklētāju vecuma grupām par atkritumu ilgstpējīgas apsaimniekošanas izaicinājumiem un problēmām mūsdienās

Projekta uzdevumi

1. Tirgus izpēte / cenu aptaujas veikšana - (digitālā satura izveidei) / Iepirkuma procedūras īstenošana – aplikācijas izstrādei. 2. Informatīva materiāla atlase, sagatavošana un redigēšana (atalgojums muzejpedagogiem par informatīvā materiāla atlasi, sagatavošanu un pārbaudīšanu) Ekspozīcijai "Cilvēks un vide". 3. Ekspozīcijas "Cilvēks un vide" digitāla satura izveide (bērnu un pieaugušo mērķauditorijai) - animācijas zīmēšana, programmēšana 4. Mobilās lietotnes, aplikācijas saturiskā nodrošinājuma izstrāde (IT pakalpojumi) – apraksti, foto, video, objektu 360 grādu attēlojumi.

Projekta rezultāti

1. Izstrādāta iepirkuma / tirgus izpētes dokumentācija un tehniskā specifikācija, veikta iepirkuma/ tirgus izpētes procedūra, izvēlēti potenciālie pretendenti un noslēgti līgumi digitālā satura izstrādei un aplikācijas izstrādei. 2. Informatīva materiāla sagatavošana Ekspozīcijai "Cilvēks un vide" digitālajam nodrošinājumam – saturs aplikācijas tekstuālai daļai, foto, video atlase, krājumu atlase un aprakstu, kas tiks iekļauti aplikācijā, t.sk. aplikācijas struktūras redigēšana. 3. Ekspozīcijai "Cilvēks un vide" izveidots digitālais saturs dažādām apmeklētāju vecuma grupām par atkritumu ilgstpējīgas apsaimniekošanas izaicinājumiem un problēmām mūsdienās. 4. Izstrādāts Latvijas Nacionālā dabas muzeja mobilās lietotnes saturiskais nodrošinājums tālākai ievietošanai mobilajā aplikācijā.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 30.12.2021
Īstenotājs Latvijas Nacionālais dabas muzejs
Rīga, Krišjāņa Barona iela 4, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 32 000.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 32 000.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 32 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.