• Sākums >
  • Pasākumu cikls Ļauj dabai augt!

Pasākumu cikls Ļauj dabai augt!

Reģ Nr. 1-08/1/2024

Projekta mērķis

Izveidot izstādi, kas veltīta bioloģiskajai daudzveidībai, lai palielinātu bērnu zināšanas un veicinātu izpratni par katra dzīvā organisma nozīmi dabas pastāvēšanā un cilvēka ietekmi uz to.

Projekta uzdevumi

A1 Izstāde par bioloģisko daudzveidību. A2 Ceļojošā izstāde. A3 Nodarbības izveide par bioloģisko daudzveidību. A4 Ģimeņu diena. A5 Seminārs bioloģijas, ģeogrāfijas, dabaszinību skolotājiem un ekoskolu skolotājiem. A6 Izstādes virtuālās versijas izveide.

Projekta rezultāti

A1 Tiks izveidota izstāde, kas vieglā un uztveramā veidā ļaus izzināt bioloģisko daudzveidību – kāpēc to ir nepieciešams saglabāt, kādi ir samazināšanās iemesli, kā tā tiek aizsargāta Latvijā un ko mēs varam darīt, lai to saglabātu. A2 Tiks izveidota ceļojošā izstāde, kas galvenās izstādes laikā ceļos uz trīs Latvijas pilsētām – muzejiem, bērnu bibliotēkām vai dabas izglītības centriem. Šī izstāde kalpos kā vēstnesis centrālajai izstādei un dos iespēju aktualizēt bioloģiskās daudzveidības jautājumus pilsētās, kas atrodas tālāk no Rīgas. A3 Tiks izveidota nodarbība, kas pielāgota gan pirmskolas, gan sākumskolas bērniem, kas interaktīvā veidā padziļināti ļaus ieskatīties bioloģiskās daudzveidības problemātikā. Nodarbība tiks piedāvāta gan centrālajā izstādē Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, gan izbraukuma veidā – trīs ceļojošās izstādes vietās. A4 Tiks izveidots pasākums ģimenēm ar bērniem, kurā iepazīstinās ar bioloģiskās daudzveidības problemātiku interaktīvu uzdevumu veidā, kopā ar muzeja speciālistiem. A5 esaistot jomas speciālistus, tiks noorganizēts seminārs, kurā sniegs ieskatu bioloģiskās daudzveidības problemātikā Latvijā. Semināra rezultātā skolotāji cels kvalifikācijas līmeni un spēs iegūto informāciju integrēt mācību procesā. A6 Izstādei par bioloģisko daudzveidību tiks izveidota virtuālā tūre, kas būs pieejama apskatīšanai Latvijas Nacionālā dabas muzeja mājaslapā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.06.2025
Īstenotājs Dabas muzeja atbalsta biedrība
Rīga, Kr. Barona iela 4, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 33 300.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 29 970.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 29 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.