• Sākums >
  • Pirmsskola apritē=aprite pirmsskolā

Pirmsskola apritē=aprite pirmsskolā

Reģ Nr. 1-08/19/2024

Projekta mērķis

Vides saudzēšanas veicināšana, sekmējot pirmsskolēnu interesi, jaunas zināšanas un izpratni par aprites ekonomiku, radot ilgtspējīgu, izglītojošu un brīvpieejamu pasākumu kopumu.

Projekta uzdevumi

A1 Izstrādāt izglītojošo Skudras Urdas uzdevumu grāmatu pirmsskolēniem A1.1 Radīt pasakas un izrādes scenārijam tekstu A1.2. Izstrādāt pārējo grāmatas saturu - atlasīt informāciju un izveidot radošos tekstus, uzdevumus A1.3. Izstrādāt ilustrācijas A1.4. Grafiskā dizaina un maketēšanas darbs A1.5. Druka t.sk. teksta korektors A2 Radīt dziesmas (tekstu, mūziku, ierakstu) A3 Izstrādāt animācijas multfilmu A4 Izstrādāt nodarbības aprakstu A5 Izrādes režija A6 Izveidot izrādes scenogrāfiju A7 Realizēt nodarbības pēc izstrādātā nodarbību apraksta URDĀ A8 Realizēt izbraukuma nodarbības pirmsskolās A9 Noslēguma pasākums A10 Publicitāte

Projekta rezultāti

A1 Veidot grāmatas struktūru, saturu un tehniskos risinājumus. Veikt grāmatas druku. Tirāža 300 eksemplāri.Grāmata būs brīvi pieejama arī elektroniski. Paredzēts, ka grāmatas elektronisko brīvpieejas versiju lejupielādēs 100 reizes. Kā arī grāmatu eksemplāri tiks nogādāti 143 pirmsskolas izglītības iestādēm. A.1.1. Izstrādāt sešas oriģinālas pasakas. Kā arī radīt leļļu izrādes scenārijam tekstu. A.1.2. Izstrādāt pārējo grāmatas saturu - atlasīt informāciju (faktus) par aprites ekonomikas un vides tēmām.kā arī šo informāciju izveidot radošos tekstus, kā arī izdomāt un izveidot uzdevumus, kurus pirmsskolēni var veikt un uzzināt ko jaunu, nostiprināt zināšanas par projekta tēmām. Kā arī tiek iekļauti uzdevumi, kas noder pedagogiem darbā ar bērniem, gan iekļauta informācija, kas tieši ir paredzēta vecākiem. A.1.3. Izstrādāt, balstoties uz pasakām, 15 ilustrācijas. A.1.4. Jāizstrādā kopējais makets, vāka dizains, grafikas elementi. A.1.5. Tiek drukāti 300 eksemplāri, A4 formāts, cietie vāki, 24 lappuses no tām 24 lappuses krāsainas, teksta korektors. A2 Radīt trīs dziesmas. Dziesmu radīšana sevī iekļauj: teksta izveidi, balstoties no pasakām; mūzikas komponēšanu; dziesmu ierakstus. A3 Radīt vienu animācijas multfilmu. Animācijas multfilma tiks ievietota youtube.com kanālā. Plānots, ka projekta laikā sasniegs 300 skatījumus. A4 Izstrādāt rotaļnodarbības aprakstu pirmsskolēniem par tēmu “Bioloģisko atkritumu apsaimniekošana”. A5 Režisēt izrādi (īsā versija, garā versija). A6 Izstrādāt scenogrāfijas ideju. Izgatavot četrus komplektus rekvizītus.Izgatavot mobilu skatuvi divos eksemplāros. Izplānot, kāda izskatīsies lielā skatuve. Sameklēt un izveidot tērpus aktieriem. A7 Realizēt nodarbības, izglītojot 150 pirmsskolēnus. A8 Tiks realizētas vairāk nekā 143 izglītojošas izbraukuma nodarbības pirmsskolēniem no desmit novadiem Vidzemes reģionā, izglītojot un iesaistot vairāk nekā 2000 pirmsskolas vecuma bērnus. A9 Paredzēts, ka projekta noslēgums notiks 2025.gada maijā Dabas un tehnoloģiju parkā “URDA” vides izglītības noslēguma pasākuma ietvaros, kurā tiks vēstīti projekta sasniegtie faktiskie rezultāti, demonstrēti izveidotie rezultāti. A10 Vismaz 3 preses relīzes par projektu; Vismaz 6 ieraksti sociālajos tīklos, izsūtīta informācijas izglītības iestādēm, novadu pašvaldībām. Sižets ReTV.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.06.2025
Īstenotājs Daibes ilgtspējas centrs
"Stūri", Stalbes pagasts, Pārgaujas novads, LV-4151
Projekta kopējās izmaksas 48 593.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 27 381.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 27 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.