• Sākums >
  • Informatīvais diskusiju cikls “Kur rast kompromisu starp ekonomiski pamatotu zemes apsaimniekošanu un dabas aizsardzību?”

Informatīvais diskusiju cikls “Kur rast kompromisu starp ekonomiski pamatotu zemes apsaimniekošanu un dabas aizsardzību?”

Reģ Nr. 1-08/181/2020

Projekta mērķis

1) Radīt dialogu starp dabas aizsardzības pārstāvjiem un apsaimniekotājiem. Izglītot gan visas iesaistītās puses, gan sabiedrību kopumā par ekonomisku un tajā pašā laikā dabai draudzīgu apsaimniekošanu. 2) Izveidot ilgtspējīgu satura bāzi, ko ikdienā var izmantot apsaimniekotāji (gan jau esošie, gan topošie), nevalstiskās organizācijas un jebkurš cits interesents, kurš vēlas izprast meža un lauksaimniecības zemju apsaimniekošanas nozarē notiekošos procesus. 3) Panākt ciešāku sadarbību starp meža un lauksaimniecības zemju apsaimniekotājiem un nevalstiskajām dabas aizsardzības organizācijām, virzot nozarei nepieciešamus likumprojektus valstiskā līmenī.

Projekta uzdevumi

Lai sasniegtu projekta mērķus, ir izvirzīti šādi uzdevumi: 1) Apkopot vadošo ekspertu viedokļus par dabas aizsardzību un īpašumu apsaimniekošanu – lai uzsāku dialogu starp abām sabiedrības daļām, vispirms nepieciešams apkopot šo pušu argumentus. Tas nozīmē, ka nepieciešams uzklausīt ekspertus, kuri var runāt gan par dabas aizsardzību, gan mežu un lauku apsaimniekošanu. Pēc tam, apkopojot dažādos viedokļus un statistikas datus, ir iespējams uzsākt diskusiju un meklēt jaunus risinājumus, kas atbilstu visu iesaistīto pušu interesēm; 2) Izglītot sabiedrību par dabas aizsardzību un mežu apsaimniekošanu – mēs dzīvojam informācijas un tehnoloģiju laikmetā, kad ikvienam ir iespējams publicēt gan patiesu, gan nepatiesu informāciju publiskajā telpā, tādejādi ievirzot auditoriju sev vēlamā gultnē. Cīņa ar viltus ziņām un dažādiem mītiem ir nebeidzama, tāpēc viens no uzdevumiem ir sabiedrības izglītošana. Nepieciešams radīt kvalitatīvu, interesantu un viegli pieejamu informāciju, lai kliedētu pastāvošos mītus, stereotipus par mežu un lauku apsaimniekošanas nozari un veidiem, kā tā ietekmē dabas aizsardzību. 3) Padarīt informāciju par saimnieciskās darbības veikšanu plaši pieejamu – viens no iemesliem, kāpēc pastāv konflikts starp saimnieciskās darbības veicējiem un dabas vērtību sargātājiem, ir tas, ka avoti, kur meklēt informāciju par šo nozari, ir ļoti specifiski vai maz zināmi. Piemēram, meža un lauku apsaimniekotāji bieži vien nerunā skaļi par saviem darbiem vai saimniekošanas veidiem, līdz ar to masu medijos nav redzams viņu viedoklis vai pārstāvētās vērtības. Savukārt tās mājaslapas, kur ir atrodama informācija par mežu apsaimniekošanas vai lauksaimniecības nozari, netiek plaši popularizētas un ir zināmas tikai aktīvākajiem šīs nozares pārstāvjiem. Lai līdzsvarotu balansu starp dabas aizsardzības organizāciju informatīvajiem materiāliem un saimnieciskās darbības veicēju veidotajiem materiāliem, nepieciešams aktīvāk uzrunāt dažādas biedrības, kooperatīvus un citas organizācijas un kopīgi radīt jaunu saturu, ko izsūtīt gan masu medijiem, gan citām iesaistītajām pusēm.

Projekta rezultāti

1.; Seši vebināri 2.; Seši publicitātes materiāli par vebināriem 3.; Desmit ekspertu komentāri 4.; Divas konferences, kam nodrošināta retranslācija portālā Delfi (vidējais lapas apmeklētāju skaits mēnesī - 838 000) 5.; Viena tematiskā sadaļa portālā Tvnet (vidējais lapas apmeklējumu skaits mēnesī - 701 576) 6.; Viens digitālais tests portālā Tvnet 7.; Vidēji ne vairāk kā seši ieraksti mēnesī Dabas aizsardzības pārvaldes sociālo tīklu kontos (pašreizējais sekotāju skaits - 7029) 18.; Izsūtītas digitālās informatīvās pakas (119 pašvaldības, (pēc 2021. gada pašvaldību vēlēšanām - 42 pašvaldības); 54 augstskolas un koledžas, sasniedzot ap 70 000 studentu, visas aktīvās NVO, kas saistītas ar dabas aizsardzību, meža un lauku apsaimniekošanu) Pretendents izvirza mērķi sasniegt vismaz 60% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 01.04.2022
Īstenotājs Mākslas Paltforma
Rīga, Lāčplēša iela 75A - 16, LV-1011
Projekta kopējās izmaksas 59 710.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 59 710.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.