Es varu būt zaļš

Reģ Nr. 1-08/17/2017

Projekta mērķis

Projekta galvenais mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanos vides jomā, lai rosinātu īstenot videi draudzīgas rīcības – veicinātu vides aizsardzību caur reālām cilvēku ikdienas darbībām, kas ilgtermiņā atstās pozitīvu ietekmi uz Latvijas vides stāvokli. Projekta apakšmērķi ir: 1. Projekta aktivitātēs iesaistīt maksimāli dažādu mērķauditoriju pārstāvjus, lai nodrošinātu plašāku Latvijas sabiedrības interesi par vides jautājumiem un veicinātu videi draudzīgu ikdienas rīcību un dzīvesveidu. Piemēram, raidījumu sadaļās tiks iesaistītas domubiedru grupas, skolēni, ģimenes, vides eksperti un dabas pētnieki, uzņēmēji, reģionu iedzīvotāji un skatītāji; 2. Sniegt konkrētus piemērus un ikdienā īstenojamas idejas par videi draudzīgām rīcībām, tādējādi izglītojot un iesaistot sabiedrību resursu ilgtspējīgā un efektīvā izmantošanā. Raidījumu sadaļās plānots īstenot gan domubiedru grupu idejas ikdienas ieradumu atspoguļošanai, gan veikt ‘zaļos’ pētījumus par dažādiem produktiem un to ietekmi uz veselību un apkārtējo vidi, gan piešķirt atkritumiem otro dzīvi, ko katrs var ieviest arī savā ikdienā; 3. Turpināt raidījumu ciklu „Es varu būt zaļš” 5.sezonu.

Projekta uzdevumi

1. Veidot un veicināt ikdienas pieradumu dzīvot ar atbildīgu attieksmi pret dabu, resursiem un vidi. 2. Izglītot sabiedrību par jautājumiem, kā daba mijiedarbojas ar cilvēku, kas saskan ar projekta prioritāti par bioloģiskās daudzveidības apzināšanu un aizsardzību. Savukārt ar praktiskiem piemēriem paplašināt sabiedrības redzeslauku par atkritumu otrreizējo dzīvi, kas atbilst projekta prioritātei par dalīto atkritumu vākšanu un daudzuma samazināšanu. 3. Sniegt reālus piemērus un idejas, kas motivētu Latvijas sabiedrību īstenot videi draudzīgas rīcības jebkurās ikdienas darbībās. 4. Nodrošināt dažādu un plašu mērķauditoriju aktīvu tiešo līdzdalību raidījumos – plānots iesaistīt domubiedru grupas, skolēnus, ģimenes, vides ekspertus un dabas pētniekus, uzņēmējus, reģionu iedzīvotājus un skatītājus (raidījumu tapšanā plānots iesaistīt aptuveni 150 personas) 5. Turpināt veidot un pārraidīt saturiski bagātīgu, auditoriju iesaistošu un uz mūsdienīgas žurnālistikas formāta balstītu raidījumu ciklu „Es varu būt zaļš” - 17 raidījumi 2017.gadā. 6. Sasniegt 55 000 TV skatītāju lielu auditoriju katram raidījumam.

Projekta rezultāti

1.Sagatavoti 17 raidījumi „Es varu būt zaļš”, kuri tiks pārraidīti kanālā Latvijas Reģionu Televīzija „Re:TV” no 2017. gada 1.maija līdz 31.augustam vienu reizi nedēļā ar 2 atkārtojumiem. Katra raidījuma hronometrāža 24 minūtes. Plānotais oriģinālraidījuma ētera laiks svētdienās, plkst. 21.00. Papildus pārraides platforma arī Dautkom kabeļtelevīzijā Daugavpils pilsētas teritorijā svētdienās, plkst. 21.30. 2. Katrā raidījumā sniegti reāli piemēri un idejas, ko katrs var izmantot savā ikdienā, īstenojot videi draudzīgu rīcību. 3. Sasniegta 55 000 TV skatītāju liela auditorija katram raidījumam. 4. Raidījumu veidošanās tieši iesaistīti 150 dažādu mērķgrupu pārstāvji – vidēji 100 domu biedru pārstāvji, kas īstenos videi draudzīgas idejas rubrikā „Vides draugi”; 17 nozares eksperti un pētnieki rubrikā „Vietējie dabā”; vismaz 17 uzņēmēji, kuri īsteno atkritumu „otrās elpas” idejas; vismaz 17 eksperti vai zaļā dzīvesveida atbalstītāji rubrikā „Zaļais pētījums”.

Vadlīnija Plašsaziņas līdzekļu darbība un izdevējdarbība vides izglītības jomā
Realizācijas laiks 10.09.2017
Īstenotājs Vidzemes televīzija
Valmiera, Purva iela 12A, LV-4201
Projekta kopējās izmaksas 67 422.52 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 49 527.40 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 23 989.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.