• Sākums >
  • Esi pirmais tur, kur citi būs rīt!

Esi pirmais tur, kur citi būs rīt!

Reģ Nr. 1-08/179/2017

Projekta mērķis

Ilgtermiņa Projekta ilgtermiņa mērķis ir noteikts atbilstoši Latvijas ilgtermiņa attīstības stratēģijas sadaļai par iespējamiem risinājumiem ilgtspējīga dzīvesveida veicināšanā, kurā tiek aicināts ieviest pārmaiņas rosinošas vides izglītības programmas, nosakot, ka Vides izglītībai ir jākļūst par būtisku ilgtspējīga dzīvesveida veicinātāju, izglītojot jauniešus (skolēnus u.c.) un viņu vecākus par nepieciešamību un iespējām mainīt viņu ikdienas praksi, kā arī veicināt līdzdalību ilgtspējīga dzīvesveida aktivitātēs. Stratēģiski svarīgi ir veidot vides izglītības aktivitātes un programmas, kur jauniešu teorētiskās zināšanas tiek papildinātas ar praktiskām aktivitātēm vides sakopšanā un aizsardzībā, kā arī dabas kapitāla atjaunošanā. Īstermiņa Izglītot jaunos līderus un to vienaudžus par ilgtspējīgu attīstību, IAM, aprites ekonomikas pamatprincipiem, īpaši uzsverot zero waste jeb bezatkritumu principus.

Projekta uzdevumi

1. Izstrādāt un realizēt programmu 4 neformālās izglītības apmācībām par ilgtspējīgu attīstību IAM un aprites ekonomiku, tajā skaitā zero waste jeb bezatkritumu pieeju gan ikdienā, gan organizējot pasākumus plašākai auditorijai. 2. Sadarbībā ar LAPAS izveidot informatīvu un izglītojošu materiālu par projekta tēmām. Radīt video par projekta aktivitātēm dažādos reģionos. 3. Iedvesmot, iedrošināt un atbalstīt apmācību dalībniekus organizēt interaktīvas un uzrunājošas iniciatīvas, materiālus dažādos Latvijas reģionos vienaudžu uzrunāšanai. 4. Izvērtēt projekta norisi un rezultātus, veikt dalībnieku aptauju par projekta apmācībām.

Projekta rezultāti

● Apmācīti vismaz 75 līderi, kas nodevuši zināšanas vēl vismaz 300 cilvēkiem; ● Realizētas vismaz 20 iniciatīvas par projekta tēmām; jauniešu radīti materiāli, lai izglītotu vienaudžus par projekta tēmām; ● Radīti materiāli praktiskai lietošanai un izplatīšanai par IAM un citām projekta tēmām; ● Apkopota informācija par jauniešu iniciatīvām; ● Projekta komunikācijas ietvaros par aktuālo tematu tiks informēti arī citu nevalstisko organizāciju biedri un brīvprātīgie, tai skaitā biedrības LAPAS, LJP, Pilsoniskā alianse biedru organizācijas u.c. ● Kopumā par aktuālo projekta tematu uzzinās iedzīvotāji un vides aizsardzības interesenti, kas lieto „homo ecos:“ un sadarbības partneru sociālos medijus, ziņu lapas u.c. Tiešos kanālus. ● Izveidoti video par projekta aktivitātēm; kā arī apmācību laikā jaunieši radīs dažādus publicitātes materiālus kā video, foto, teksti, kas tiks izplatīti sociālajos tīklos; ● Izveidotas pierakstu klades ar padomiem un informāciju par projekta tēmām.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.03.2018
Īstenotājs homo ecos:
Rīga, Ernestīnes iela 12, LV-1046
Projekta kopējās izmaksas 35 708.76 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 35 708.76 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 32 208.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.