DABAS BALSS KLUSUMĀ

Reģ Nr. 1-08/175/2015

Projekta mērķis

▪Informatīvi vispusīgi izglītot jauniešus Latvijas vides jautājumos. (Skat.nometnes programmu) ▪Sniegt grupai izzinošu ceļojumu Rāznas Nacionālā parka teritorijā. ▪Attīstīt dalībnieku ar dzirdes traucējumiem verbālās un neverbālās komunikācijas prasmes.

Projekta uzdevumi

▪Jauniešu zināšanu bagātināšana, redzesloka paplašināšana iepazīstoties ar Rāznas nacionāla parka teritoriju, dažādām vides tēmām un aktivitātēm. ▪Apzināties, ko katrs no mums var darīt citādāk, ļaut dalībniekiem pašiem ieraudzīt un izsecināt, kāda rīcība videi var kaitēt, kāda palīdzēt. ▪Nodrošināt dialogu starp nometnes dalībniekiem un cilvēkiem, kuri neprot sazināties zīmju valodā, bet var iemācīt ieraudzīt daudz interesanta un noderīga - bagātinot katra indivīda priekšstatus par vides tēmām un pasauli kopumā.

Projekta rezultāti

▪Nometnes gaitā tiks nolasītas 12 lekcijas, no kurām teju visas notiks dabā aktīvi darbojoties. Katrs lektors ir viens no labākajiem Latvijas speciālistiem savā jomā (to noskaidrojām apzinot iespējamos lektorus -daudzi labprāt sniedza arī padomus, kuri cilvēki ir labi savas lietas zinātaji un ir spējīgi sadarboties ar bērniem). ▪Nometnes gaitā visās disciplīnās aicināsim jauniešus aktīvi fotografēt vai filmēt vidi tiem apkārt, nolūkā vizuāli aktualizēt viņuprāt būtiskākos vides jautajumus nometnē. Arī paši dokumentēsim nometni gan video, gan foto formātā, ar nolūku pēdējā dienā radīt kopsaucēju par nometnē piedzīvoto un izveidot digitālu fotogaleriju ar spilgtākajiem brīžiem un jauniešu labākajiem darbiem. Fotoattēli būs pieejami arī Rāznas Nacionālā parka vajadzībām. ▪Jaunieši pieredzēs ceļojumu pa Rāznas nacionālā parka teritoriju, ▪nostiprinās iekšejās sabiedrības attiecības, ▪veidos digitālu labāko fotogrāfiju izstādi, ▪apgūs jaunu informāciju un padomus, kurus ieviest dzīvē, kā arī ▪iedvesmosies jauniem hobijiem. Noslēgumā ▪jaunieši aizpildīs atsauksmju lapu, kurā lūgsim dažos vārdos uzrakstīt pārdomas par nometnē pieredzēto, kas ir visspilgtāk palicis atmiņā, ko vēl gribētos iemācīties un redzēt.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.07.2015
Īstenotājs Tūristu klubs "Dinamo"
Kaunatas pagasts, kaunata, Rāznas iela 2, LV-4622
Projekta kopējās izmaksas 6 259.92 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 534.41 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 5 534.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.