• Sākums >
  • Eiropas mobilitātes nedēļas 2018 komunikācijas kampaņa

Eiropas mobilitātes nedēļas 2018 komunikācijas kampaņa

Reģ Nr. 1-08/15/2018

Projekta mērķis

Stiprināt sabiedrības apziņu par videi draudzīgām pārvietošanās iespējām un izmešu samazināšanu, un 2018.gadā laikā sabiedrība tiks īpaši mudināta ikdienā kombinēt dažādus pārvietošanās veidus un izvairīties no privāto automašīnu lietošanas, tādejādi vienlaikus ekonomējot resursus un saudzējot vidi. Eiropas Komisija “Tīrās mobilitātes paketē” (“Clean Mobility Package”) apstiprinājusi vairākus dokumentus, kas nosaka jaunus izmešu standartus automašīnām, tīras enerģijas risinājumu izmantošanas prasības publiskajos iepirkumos, kombinētu mobilitātes risinājumu izmantošanu, autobusu pakalpojumu paplašināšanu, kas piedāvātu alternatīvu privāto auto izmantošanai, un citas iniciatīvas. Būtiski ir šajos ES politikas dokumentos ietvertās idejas skaidrot plašākai sabiedrībai, tādēļ Eiropas mobilitātes nedēļa, kas jau vairākus gadus tiek atzīmēta no 16. līdz 22. septembrim, kalpo kā vienota komunikācijas iespēja visās ES valstīs.

Projekta uzdevumi

Paredzētas trīs kampaņas daļas: 1) viena motivējoša un izglītojoša kampaņa par transporta veidu kombinēšanu, kurā piedalītos viedokļu līderi no lielajām Latvijas pilsētām un dalītos ar savu pieredzi; 2) atgādinoša un izglītojoša kampaņa pirms lielajiem vasaras pasākumiem un festivāliem (“Prāta Vētras” koncertiem reģionos, Positivus, Dabas koncertzāle, “Baltica”, Dziesmusvētki u.c.), kur satiksmes dalībniekus paredzēts aicināt braukt ar sabiedrisko transportu, vai vismaz nebraukt vienam automašīnā, ja tiek izmantots personiskais transports (līdzīga aktivitāte “Nesēdi korķī” nelielā apmērā tika īstenota arī pagājušajā gadā, un tā tika ļoti augsti novērtēta starptautiskajā nacionālo Eiropas Mobilitātes nedēļas koordinatoru sanāksmē); 3) Eiropas Mobilitātes nedēļas lokālo pasākumu koordinācija Latvijas lielajās pilsētās un novados, kā arī nacionālais konkurss un pieteikšanās ES līmeņa konkursam, kas palīdz izcelt Latvijas progresu videi draudzīgas mobilitātes jomā.

Projekta rezultāti

Ar Eiropas mobilitātes nedēļu stiprināt Latvijas sabiedrības apziņu par videi draudzīgām pārvietošanās iespējām un izmešu samazināšanu, kā arī mudināt cilvēkus ikdienā kombinēt dažādus pārvietošanās veidus, tādejādi ekonomējot resursus un saudzējot vidi.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 31.10.2018
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 18 750.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 18 750.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 18 750.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.