• Sākums >
  • Izglītojošas un atraktīvas jauniešu iesaistes un vides apziņas veicināšanas aktivitātes

Izglītojošas un atraktīvas jauniešu iesaistes un vides apziņas veicināšanas aktivitātes

Reģ Nr. 1-08/151/2018

Projekta mērķis

Projekta īstermiņa mērķis: sagatavot un izglītot 180 jauniešus (13-25 gadu vecumā) putnu izpētes, vides aizsardzības un sabiedrības izglītošanas jomā, izmantojot dažādu līmeņa pasākumus: nometni, praktiskas darbības (praksi), kā arī īpašas radošās video darbnīcu, kuru veidošanā aktīvi iesaistītes paši jaunieši. Radošo darbnīcu rezultātā video prezentācijas ar izglītojošu lekciju tiks prezentētas vairākās Latvijas skolās – vēstot par projekta misiju, projekta mērķiem un uzdevumiem. Ilgtermiņa mērķi: veicināt jauniešu interesi par Latvijas putniem un dabu vispār, pilnveidojot viņu zināšanas par putnu pētniecības metodēm un vides aizsardzību, veidojot izpratni par videi draudzīgu rīcību, paplašinot pasaules redzējumu, rosinot kritisko domāšanu un attīstot jauniešu sadarbības prasmes komandā.

Projekta uzdevumi

1. Veikt nometnes sagatavošanas darbus un dalībnieku atlasi. 2. Īstenot astoņu dienu dabas izglītības nometni ap 45–50 jauniešiem, ar mērķi, pilnveidot zināšanas par valstī sastopamajiem putniem, to pētniecību, attīstīt publiskās uzstāšanās prasmes un veicināt sadarbību ar vienaudžiem, putnu izpētes entuziastiem un profesionāļiem. 3. Noorganizēt prakses iespējas ap 45–50 jauniešiem mūsdienīgu dabas un putnu pētniecības metožu apgūšanai profesionālu dabas pētnieku vadībā. 4. Veikt video darbnīcu sagatavošanas darbus un dalībnieku atlasi. Organizēt radošās video darbnīcas ar 100 jauniešiem, tapšanas procesā aktīvi sadarbojoties ar citu nozaru speciālistiem (filmēšanas grupu). Jaunieši izmantos mūsdienās aktuālu un jauniešu vidū izplatītu paņēmienu, lai uzrunātu vienaudžus par aktuāliem vides jautājumiem.

Projekta rezultāti

1. Veikta nometnes sagatavošana un jauniešu atlase: 45–50 jaunieši vecumā no 13 līdz 17 gadiem. 2. Norisinājusies nometne jauniešiem ar lekcijām un nodarbībām par dažādām putnu grupām un to pētīšanas metodēm. 3. Pētnieku vadībā ap 45–50 jauniešiem iesaistījušies praksēs, kurās praktiski tika apgūtas dažādas dabas un putnu pētniecības metodes. Prakses organizētas vismaz 3 dažādās Latvijas vietās. 4. Realizētas 6 video darbnīcas ar apmēram 100 jauniešiem un viena izglītojošas filmas “Latvijas mežu daudzveidība” izstrāde. Video darbnīcu rezultāta un izglītojošas filmas par mežiem integrācija LOB oficiālajos sociālajos tīklos un interneta vietnē.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2018
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 57 787.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 55 437.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 800.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.