• Sākums >
  • Īpaši aizsargājamo pļavu biotopu atjaunošana Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekošanā esošajā Slīteres Nacionālajā parkā

Īpaši aizsargājamo pļavu biotopu atjaunošana Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekošanā esošajā Slīteres Nacionālajā parkā

Reģ Nr. 1-08/14/2017

Projekta mērķis

Īpaši aizsargājamo pļavu biotopu atjaunošana Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekošanā esošajā Slīteres Nacionālajā parkā. Slīteres Nacionālajā parkā (SNP) pļavu biotopi aizņem vien nepilnus 100ha (no 16’360ha) UN pļavu apsaimniekošana ir viens no prioritārajiem pasākumiem kurš tika definēts teritorijas aizsardzības un apsaimniekošanas plānā (2009).

Projekta uzdevumi

Augsnes virskārtas un krūmu/koku celmu frēzēšana vēl 5ha lielā platībā, tā kopumā nodrošinot Latvijā retu un Eiropas Savienībā aizsargājamo biotopu un to funkciju saglabāšanos pašreizējā līmenī. Ņemot vērā, ka daļa no frēzējamās platības atrodas grūti piekļūstamā vietā, papildus ir nepieciešama piebraucamā ceļa (100 m garums, 4 m platums) klātnes labošana.

Projekta rezultāti

1. Augsnes virskārtas frēzēšana 5ha lielā platībā; 2. Piebraucamā ceļa (100 m garums, 4 m platums) klātnes uzlabošana. Pēc paveiktiem darbiem tiks nodrošinota Latvijā retu un Eiropas Savienībā aizsargājamo biotopu un to funkciju saglabāšanās pašreizējā līmenī.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 31.12.2017
Īstenotājs Dabas aizsardzības pārvalde
Sigulda, Baznīcas iela 7, LV-2150
Projekta kopējās izmaksas 7 500.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 500.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 534.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.