Zaļā apziņa

Reģ Nr. 1-08/144/2020

Projekta mērķis

Kvalitatīvi, analītiski un saistoši stāstīt par dažādiem vides aizsardzības un ilgtspējas aspektiem, izmantojot TVNET rīcībā esošās multimediālās iespējas un profesionāļu komandu. Padziļināti aplūkot tekstilatkritumu utilizācijas problēmu, aprites ekonomikas pamatprincipus un pilsētvides ilgtspēju.

Projekta uzdevumi

Sasniedzamā auditorija: TVNET Grupas portālu kopējā sasniedzamā auditorija mērķa grupā (vecumā 7+ gadi) ir vidēji 856 000 lasītāju (Real Users), kas ir 61% no visiem iedzīvotājiem Latvijā (Reach) periodā 05.2020-10.2020 (Avots: Gemius Audience, maijs 2020 – oktobris 2020), ko arī izmantojam kā mērķa auditorijas apjomu.

Projekta rezultāti

Pētniecisko materiālu cikls "Līdz ausīm lupatās". Par problēmām, ko Latvijai sagādā lietotā apģērba tirdzniecība un tekstilatkritumu utilizācija. Reportāža "Otrā dzīve" Stāsts un fotoreportāža par brīvprātīgo kustību, kas veic vecas sadzīves tehnikas remontu un māca to darīt arī citiem Īsfilmu cikls “Viena diena dabā”. Dokumentālu īsfilmu (30 min.) cikls, kura galvenie varoņi ir cilvēki, kuru darbs ikdienā saistīts ar dabu – vides aizsardzība, pētniecība un uzraudzība. Katra īsfilma veltīta vienai dienai ar vidi saistīta speciālista dzīvē. Bioloģiskā lauksaimniecība - Skaidrojošas un ilustratīvas publikācijas par to, pēc kādiem principiem darbojas bioloģiskā lauksaimniecība, kā pēc tā ir nozīmīga un kas ir tās produktu patērētāji. Toksiskais padomju mantojums - Rakstu/interviju sērija par to, kā novecojusī padomju apbūve kaitē videi un kā risināt šo problēmu; kā notiek padomju ēku energoefektivizācija; kādas padomju ēku konstrukcijas vai arhitektūras risinājumi vairs neatbilst Eiropas standartiem un ir uzskatāmi par videi nedraudzīgiem. Rīgas plaušas - Materiālu sērija par to, kas pietrūkst, lai Rīga būtu zaļa un vides ziņā ilgtspējīga pilsēta; kā radīt draudzīgu pilsētvidi visiem - velosipēdistiem, gājējiem, autovadītājiem, biznesam un iedzīvotājiem; kāpēc pilsētā nepieciešami koki un parki un kā mazināt piesārņojumu pilsētas maģistrālajās ielās. "Aprites ekonomika - no izšķērdīgā dzīvesveida uz atbildīgo" Rakstu un interviju sērija par aprites ekonomikas pamatprincipiem un to, kādas tendences novērojamas Latvijā. Cik tās izteiktas, un kāda situācija ir Latvijā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 01.03.2023
Īstenotājs TVNET GRUPA
Rīga, Satekles iela 2B, LV-1050
Projekta kopējās izmaksas 38 290.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 34 461.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 27 569.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.