• Sākums >
  • Jaunieši jauniešiem par vidi

Jaunieši jauniešiem par vidi

Reģ Nr. 1-08/143/2018

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir īstenot aktivitātes izglītojošā un radošā formā, kas stiprinātu Latvijas jauniešu (gan vispārizglītojošo, gan arodskolu, gan augstskolu jauniešu) saikni ar dabu, sasaistot izpratni par dabas vērtībām īpaši aizsargājamās dabas teritorijās Latvijā ar dabas daudzveidības aizsardzību un mūsdienīgu redzējumu par vides problēmu risinājumiem (t.sk. par projekta nolikumā noteiktajām tēmām -klimata pārmaiņām, atkritumiem un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu). Projekta ietvaros vēlamies akcentēt vides apziņas veicināšanas un stiprināšanas metodi, kur galvenais vērtību un pieredzējuma „skolotājs” viens otram ir paši jaunieši (studenti pieredzējušu pasniedzēju, DAP speciālistu vadībā) vada dabu izzinošus interaktīvus, radošus pasākumus vispārizglītojošo, arodskolu jauniešiem). Kā nozīmīgu projekta mērķi uzstādām - noskaidrot jauniešu viedokļus par būtiskiem vides jautājumiem.

Projekta uzdevumi

Video izveide par izglītojošo akciju “Cilvēks vidē” un projekta „Jaunieši jauniešiem par vidi” kopsavilkumu (2 video). Interaktīvs pasākums un velo ekspedīcija dabā “Klimata pārmaiņas dabā –senāk un tagad” Izglītojoši radošs pasākums dabā “Atkritumi kā resurss” (2 pasākumi) Izziņas pasākums dabā “Dabas daudzveidība un ainavas” (2 pasākumi) Pētījums par jauniešu vides apziņu

Projekta rezultāti

A1- Video izveide par izglītojošo akciju “Cilvēks vidē” un projekta „Jaunieši jauniešiem par vidi” kopsavilkumu • Sagatavoti 2 video, kas atainos projekta aktivitātes, ievietoti UNESCO Latvijas Nacionālā komitejas vietnē http://www.unesco.lv, gan Vidzemes Augstskolas vietnē www.va.lv , gan izglītojošās akcijas „Cilvēks vidē” vietnē www.darini.lv. A2 – Interaktīvs pasākums un velo ekspedīcija dabā “Klimata pārmaiņas dabā –senāk un tagad” • Noorganizēts interaktīvs pasākums Lubānas novadā (velo ekspedīcija un pēcpusdiena), kurā kopā darbojās gan ViA studenti, gan Lubānas vidusskolas skolēni. • Aiviekstes upes sākuma (iztekas vieta no Lubāna ezera) atzīmēšana dabā ar plāksnīti, • fotodarbnīca ar fotogrāfijām, • publicēta 1 preses relīze A3 – Izglītojoši radošs pasākums dabā “Atkritumi kā resurss” (2 pasākumi) • Noorganizēts izglītojoši radošs pasākums par atkritumu tēmu Gaujas NP teritorijā, Līču-Laņģu klintīs un Lielajā Ellītē, Priekuļu novadā, kur kopā darbojās ViA studenti un Liepas pamatskolas skolēni. Savākti atkritumi, no kuriem darināti mākslas objekti/priekšmeti, fotogrāfijas, publicēta 1 preses relīze; • Noorganizēts izglītojoši radošs pasākums par atkritumu tēmu Engures dabas parka teritorijā, Engures novadā, kur kopā darbojās ViA studenti un Engures vidusskolas skolēni. Savākti atkritumi, no kuriem darināti mākslas objekti/priekšmeti, fotogrāfijas, publicēta 1 preses relīze. A4- Izziņas pasākums dabā “Dabas daudzveidība un ainavas” (2 pasākumi) • Noorganizēts izziņas pasākums dabā-pārgājiens ar uzdevumiem “Dabas daudzveidība un ainavas” Veclaicenes aizsargājamo ainavu apvidū Alūksnes novadā, fotogrāfijas, publicēta 1 preses relīze; • Noorganizēts izziņas pasākums dabā-pārgājiens ar uzdevumiem “Dabas daudzveidība un ainavas” Silenes dabas parkā Daugavpils novadā, fotogrāfijas, publicēta 1 preses relīze. A5 Pētījums par jauniešu vides apziņu • Ziņojums-prezentācija par jauniešu viedokli, vērtībām dzīvojot ZBR, publicēta 1 preses relīze.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2018
Īstenotājs Vidzemes Augstskola
Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201
Projekta kopējās izmaksas 8 981.33 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 346.69 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 6 706.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.