• Sākums >
  • Sakop Latviju - savas mājas

Sakop Latviju - savas mājas

Reģ Nr. 1-08/141/2018

Projekta mērķis

Īstermiņa: sniegt jauniešiem zināšanas un izpratni par Latvijas dabas un vides vērtībām, to apzināšanas un izcelšanas nepieciešamību, izkopt iemaņas praktiskai darbībai vides saglabāšanā. Ilgtermiņa: audzināt jauniešos izpratni par bezatkritumu dzīvesveidu, mīlestību pret Latvijas dabas un vides vērtībām, veidojot ikvienā atbildību par to saglabāšanu un attīstību.

Projekta uzdevumi

Tikšanās reģionos "Latvija - zināmais un nezināmais mums apkārt" Visās projekta īstenošanas vietās (Mazsalacā, Rēzeknē, Saldū, Ezerē) tiek rīkota potenciālajiem projekta dalībniekiem - jauniešiem (13 līdz 25 gadiem) neformāla tikšanās ar dabas un vides aktīvistiem. Sprīdīša vides skola. Apmācību moto – “Nekur nav tik labi, kā mājās”. Jau Sprīdītis atzina, ka Laimes zeme beigās izrādās paša mājas. Tāpēc to ir jāuztur tīru, jākopj, jāmīl. Tādēļ Sprīdīša vides skolā tiks apgūtas zināšanas, kā saprast dabu, vidi mums apkārt, kā pašam uzvesties dabā, saglabājot to tīru, utt. „Sprīdītis savās mājās” Visās projekta norises vietās – Mazsalacā, Saldū, Ezerē un Rēzeknē notiks jauniešu 3 dienu praktiskās nodarbības, kuru laikā dalībnieki tiek sadalīti grupās ~20 jaunieši katrā. Interaktīvā spēle par Latvijas dabas vērtībām, vidi, ekoloģiju, atkritumu šķirošanu u.c. Vasaras nometne Sabilē 2018.gada (provizoriski 26.-27.jūnijā projekta dalībnieki no Mazsalacas, Rēzeknes, Saldus un Ezeres, kopā 50 jaunieši, tiekas kopīgā vasaras 2 dienu nometnē Sabilē. No katras vietas piedalās jaunieši, kuri ir visaktīvāk darbojušies visa projekta laika aktivitātēs, iesnieguši labākās idejas, apmeklējuši visas nodarbības, vadījuši “mazās” darba grupas.

Projekta rezultāti

1. Īstenoti 4 pasākumi "Latvija - zināmais un nezināmais mums apkārt" trīs reģionos (Kurzemē -Saldus, Ezere; Vidzeme – Mazsalaca; Latgale – Rēzekne) – kopā 185 dalībnieki; 2. īstenota „Sprīdīša vides skola” 3 reģionos, apmācot kopā 145 jauniešus; 3. noorganizētas 4 vides sakopšanas talkas, veicot atkritumu šķirošanu; 4. izveidoti un atklāti 4 vides objekti trīs reģionos (Kurzemē -Saldus, Ezere; Vidzeme – Mazsalaca; Latgale – Rēzekne); 5. izveidota viena interaktīva spēle par dabas vērtību un vides nozīmi cilvēku dzīvē, spēles demonstrējumos un pasākumos ar tās izspēli piedalījušies 1000 dalībnieki; 6. īstenots stāstiņu – patstāvīgo darbu konkurss par tēmu “Samazinām atkritumu daudzumu”, kurā iesniegti vismaz 40 darbi 7. noorganizētas 4 jauniešu darbu izstādes - Mazsalacā, Saldū, Rēzeknē un Ezerē. 8. notikusi divu dienu vasaras nometne 50 dalībniekiem no 4 projekta īstenošanas vietām – Mazsalacas, Rēzeknes, Saldus un Ezeres.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 31.10.2018
Īstenotājs Sadarbības platforma
Jelgava, Loka maģistrāle, LV-3004
Projekta kopējās izmaksas 15 900.34 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 15 900.34 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 12 447.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.