• Sākums >
  • Ražotāja paplašinātās atbildības sistēmas izvērtēšana nolietotajiem transportlīdzekļiem un tās savienošanas iespējas ar videi kaitīgu preču (tai skaitā nolietotu riepu) ražotāja paplašinātās atbildības sistēmu.

Ražotāja paplašinātās atbildības sistēmas izvērtēšana nolietotajiem transportlīdzekļiem un tās savienošanas iespējas ar videi kaitīgu preču (tai skaitā nolietotu riepu) ražotāja paplašinātās atbildības sistēmu.

Reģ Nr. 1-08/13/2022

Projekta mērķis

Izvērtēt divas dažādas ražotāju paplašinātas atbildības sistēmas - nolietotu tranpsortlīdzekļu un videi kaitīgo preču (tai skaitā nolietotu riepu), un meklēt risinājumus to iespējamai savienošanai, kā arī izvērtēt cik efektīva ir dabas resursu nodokļa piemērošana tranpsortlīdzekļiem.

Projekta uzdevumi

1. Iepirkuma procedūras īstenošana atbilstoši PIL 9.panta kārtībai. 2. Veikt pētījumu, lai izvērtētu ražotāja paplašinātās atbildības sistēmas nolietotajiem transportlīdzekļiem savienošanas iespējas ar videi kaitīgu preču (tai skaitā nolietotu riepu) ražotāja paplašinātās atbildības sistēmu, kā arī izvērtētu dabas resursu nodokļa piemērošanas efektivitāti transportlīdzekļiem, tā ietvaros veikta analīze, citu valstu pieredzes izvērtēšana, aprēķināti ekonomiskie ieguvumi, kā arī veikta nozares aptauja, lai varētu pamatot, vai arī tieši otrādi apgāzt divu ražotāju paplašinātas sistēmas (nolietoto transportlīdzekļu un videi kaitīgo preču (tai skaitā riepu)) apvienošanas iespējas. 3. Nodrošināt tiešsaistes semināru plašākai nozarei par veiktā pētījuma rezultātiem ne mazāk kā 50 dalībniekiem.

Projekta rezultāti

1. Izstrādāts iepirkuma nolikums un tehniskā specifikācija, veikta iepirkuma procedūra, izvēlēts izpildītājs, sagatavots iepirkuma protokols un noslēgts līgums darba uzdevumu izpildei. 2. Izstrādāts, saskaņots ar Nolietotu transportlīdzekļu padomi (NTL) un VARAM Vides aizsardzības departamentam iesniegts gala ziņojums - Pētījums par ražotāja paplašinātās atbildības sistēmas izvērtēšanu nolietotajiem transportlīdzekļiem un tās savienošanas iespējas ar videi kaitīgu preču (tai skaitā nolietotu riepu) ražotāja paplašinātās atbildības sistēmu. Dabas resursu nodokļa piemērošanas efektivitātes izvērtēšana transportlīdzekļiem. 3. Nodrošināts tiešsaistes seminārs plašākai nozarei par pētījuma rezultātiem.

Vadlīnija Nozares vides projekti
Realizācijas laiks 31.12.2022
Īstenotājs VARAM
Rīga, Peldu iela 25, LV-1494
Projekta kopējās izmaksas 36 300.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 36 300.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 33 880.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.