• Sākums >
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza darbības daļēja nodrošināšana 2023. gadā

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza darbības daļēja nodrošināšana 2023. gadā

Reģ Nr. 1-08/130/2022

Projekta mērķis

Nodrošināt Rīgas Nacionālā zoodārza (RigaZOO) darbības daļēju finansēšanu Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) standartu dzīvnieku labturībā uzturēšanai, zoodārza dabas aizsardzības un vides izglītības funkciju izpildes nepārtrauktības nodrošināšanai.

Projekta uzdevumi

1. Nodrošināt profesionālu Latvijas un pasaules faunas dzīvnieku demonstrēšanu Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā; 2. Īstenot pasākumus dabas aizsardzībai un reto un izzūdošo sugu saglabāšanai.

Projekta rezultāti

1.1. Izveidotas, uzturētas daudzveidīgas un kvalitatīvas dzīvnieku kolekcijas (vidēji ~398 sugas); 1.2. Īstenotas labturības (fizioloģiskās un zoopsiholoģiskās) un dzīvnieku drošības prasības atbilstoši labākajai starptautiskajai praksei, kā arī nodrošināta katra kolekcijas īpatņa atbilstoša un kvalitatīva veterinārā aprūpe. 2.1. Turēti un vairoti Pasaules Sarkanajā grāmatā iekļautie reto un apdraudēto sugu dzīvnieki, kā arī dzīvnieki, kuru nebrīves populāciju uzturēšanai ir izveidotas starptautiskās ciltsgrāmatas un vairošanas programmas; 2.2. Dalība 80 starptautiskajās sugu saglabāšanas programmās un zinātniskajos pētījumos par pasaules un Latvijas dzīvnieku sugu aizsardzību un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 10.12.2023
Īstenotājs Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 6 326 259.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 619 255.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 538 483.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.