• Sākums >
  • Jaunu tūrisma infrastruktūras objektu izveide Gaujas dabas takā

Jaunu tūrisma infrastruktūras objektu izveide Gaujas dabas takā

Reģ Nr. 1-08/12/2021

Projekta mērķis

Aizsargāt un saglabāt upes piekrastes biotopu, izbūvējot kvalitatīvu tūrisma un dabas izziņas infrastruktūru Gaujas dabas takā.

Projekta uzdevumi

-Atjaunots 1 gājēju tiltiņš pār Vecupi. Pašlaik pāri Vecupei uzstādīta koka laipa. Tā ir pakļauta plūdu ietekmei, tādēļ regulāri bojājas gala stiprinājumi un klāja dēļi, kā arī rudeņos tā regulāri tiek nostiprināta ar virvēm pie blakus esošajiem kokiem, lai netiktu aizpludināta. Laipai nav margu un gada aukstajā laikā tā mēdz būt slidena, tāpēc pārvietošanās pāri tai var būt daļēji bīstama. Atjaunotais tilts nodrošinās drošu pārvietošanos pāri Vecupei. -Izbūvētas 1 kāpnes pa grunti Gaujas piegultnes vaļņa šķērsošanai, lai nokļūtu uz takas objektu - Dravas ozolu, tā nodrošinot apmeklētājiem drošu, kā arī dabai draudzīgu pārvietošanos dabas takā. Valnis ir diezgan stāvs, viscaur gadu tajā ir grūti uzkāpt, īpaši ja ir slapjš vai slidens. -Iegādāti un uzstādīti 2 apmeklētāju skaitītāji (kājāmgājēju), kas būs nozīmīgs ieguldījums, jo līdz šim apmeklētāju skaitu dabas takā varēja novērtēt tikai pēc novērojumiem. Ilgtermiņā dos iespēju sekot līdzi pārmaiņām par cilvēku pārvietošanos, izmaiņām un skaita dinamiku (piemēram, mēnešiem/dienām/stundām), ko ietekmējusi, piemēram, infrastruktūras izveide, pasākumi u.tml., kā arī iegūtos datus varēs izmantot turpmākā plānošanā un apsaimniekošanas pasākumu īstenošanā.

Projekta rezultāti

1. Atjaunots 1 gājēju tiltiņš pār Vecupi, nodrošinot apmeklētājiem drošu pārvietošanos pāri Vecupei. 2. Izbūvētas 1 kāpnes pa grunti, nodrošinot apmeklētājiem drošu, kā arī dabai draudzīgu pārvietošanos dabas takā. 3. Iegādāti un uzstādīti 2 apmeklētāju skaitītāji, apmeklētāju plūsmas uzskaitei un regulēšanai dabas takā. Veikta apkārtnes sakārtošana pēc labiekārtojuma darbu pabeigšanas.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 30.06.2022
Īstenotājs Strenču novada dome
Strenči, Valkas iela 16, LV-4730
Projekta kopējās izmaksas 29 688.16 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 26 719.34 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 8 286.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.