• Sākums >
  • Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2021.gadā

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza saimnieciskās darbības daļēja nodrošināšana 2021.gadā

Reģ Nr. 1-08/122/2020

Projekta mērķis

1. Nodrošināt aktīvu Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza līdzdalību Eiropas Zoodārzu un akvāriju asociācijā (EAZA) un starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas. u.c. programmās. 2. Uzlabot Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza ekspozīciju kvalitāti un dzīvnieku turēšanas apstākļus, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām; 3. Nodrošināt Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza vides izglītības programmu realizāciju un aktivitātes, kā arī sadarbību ar DAP un VUGD, šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā; 4. Nodrošināt Rīgas Nacionālam zooloģiskam dārzam konfiscēto un brīvprātīgi nodoto, kā arī nelaimē nokļuvušo savvaļas dzīvnieku kvalitatīvu aprūpi

Projekta uzdevumi

No LVAF saņemtie līdzekļi paredzēti Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza komunālo maksājumu segšanai, lai nodrošinātu uzņēmuma normālu funkcionēšanu un dzīvnieku labturības prasību izpildi.

Projekta rezultāti

1. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs aktīvi piedalīsies 60-70 starptautiski koordinētās apdraudēto sugu saglabāšanas programmās, kā arī uzņemsies atsevišķu sugu saglabāšanas programmu starptautisko koordinēšanu. 2. Mērķtiecīgi tiks veikta pakāpeniska ekspozīciju pārbūve un dzīvnieku turēšanas apstākļu uzlabojumi, atbilstoši EAZA akreditācijas komisijas ieteikumiem, tiecoties pēc atbilstības EAZA sertifikācijas prasībām. 3. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs organizēs vismaz 150 ekskursijas un mācību nodarbības, kā arī aptuveni 20 plašai sabiedrībai pieejamus vides izglītības pasākumus. 4. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs izveidos un aprūpēs DAP( un citu valsts un pašvaldību institūciju) konfiscētos, kā arī īpašnieku brīvprātīgi nodotos vai nelaimē nonākušos savvaļas dzīvniekus. 5 . Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs sadarbosies ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, šo iestāžu speciālistu kvalifikācijas celšanā, kā arī – ar Veterinārmedicīnas fakultāti un LU Bioloģijas fakultāti – vetārstu kvalifikācijas celšanā un studentu sagatavošanā. 6. Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs kalpos par Eiropas zoodārzu speciālistu tālmācības internacionālās programmas bāzi Austrumeiropā.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 31.12.2021
Īstenotājs Rīgas Nacionālais zooloģiskais dārzs
Rīga, Meža prospekts 1, LV-1014
Projekta kopējās izmaksas 3 486 034.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 538 483.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 538 483.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.