• Sākums >
  • Atkritumu stadijas izbeigšanās nosacījumu izstrāde bioloģiskajiem atkritumiem

Atkritumu stadijas izbeigšanās nosacījumu izstrāde bioloģiskajiem atkritumiem

Reģ Nr. 1-08/121/2017

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir, sadarbojoties projekta īstenošanā starp nevalstisko organizāciju- Latvijas Atkritumu saimniecības asociāciju un vides institūciju - VARAM, sniegt risinājumu aktuālai vides problēmai – atkritumu stadijas izbeigšanās nosacījumu izstrādei bioloģiskajiem atkritumiem, kas veicinās vides stāvokļa uzlabošanos, samazinot poligonos apglabāto bioloģisko atkritumu daudzumu, un sekmēs aprites ekonomikas ieviešanu Latvijas tautsaimniecībā.

Projekta uzdevumi

1. Sadarboties ar VARAM Vides aizsardzības departamenta darbiniekiem, precizēt izstrādājamās prasības bioloģisko atkritumu beigu statusa noteikšanai. 2.Iepazīties ar ES valstu izvirzītajām prasībām bioloģisko atkritumu pārstrādes nosacījumiem un beigu produkta kvalitātei, kas nosaka to atkritumu stadijas izbeigšanās pielietojumu. 3.Noteikt pamatīpašības dažādi sagatavotu bioloģisko atkritumu masu identifikācijai, sistematizējot tās nosacījumu veidā. 4. Saskaņot atbilstības prasības starp bioloģisko atkritumu īpašībām un to pārstrādes procesu produktu izmantošanas veidiem, noteikt produktu atbilstību to izmantošanas nosacījumiem. 5. Izstrādāt vadlīnijas atkritumu stadijas izbeigšanās statusa izmantošanai bioloģiskajiem atkritumiem. 6. Sagatavot nepieciešamo materiālus normatīvo aktu dokumentācijas izstrādei. 7. Informēt sabiedrību par projekta gaitu un rezultātiem ar TV, Radio, preses, LASA mājas lapas un individuālajiem līdzekļiem. 8. Iesniegt sagatavotos materiālus un prezentēt projekta rezultātus VARAM.

Projekta rezultāti

1. Sagatavots materiāls, kas apkopo ES valstu izvirzītās prasības bioloģisko atkritumu pārstrādes nosacījumiem un beigu produkta kvalitātei, kas nosaka to atkritumu stadijas izbeigšanās pielietojumu. 2. Noteiktas pamatīpašības dažādi sagatavotām bioloģisko atkritumu masām, veikta to identifikācija, sistematizējot pamatīpašību prasības nosacījumu veidā. 3. Izstrādāti nosacījumi, kas saskaņo atbilstības prasības starp bioloģisko atkritumu īpašībām un to izmantošanas veidiem. 4. Izstrādātas vadlīnijas atkritumu stadijas izbeigšanās statusa izmantošanai bioloģiskajiem atkritumiem. 5. Sagatavoti un iesniegti nepieciešamie materiāli normatīvo aktu dokumentācijas izstrādei. 6. Sabiedrība ieguvusi informāciju un paaugstinājusi zināšanas par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanu, pārstrādes metodēm un produktu kvalitāti (informācijas veidu skaits). 7. Sagatavota prezentācija un prezentēti projekta rezultāti VARAM.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 31.03.2018
Īstenotājs Latvijas Atkritumu saimniecības asociācija
Rīga, Kuršu iela 9-2, LV-1006
Projekta kopējās izmaksas 22 563.13 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 22 563.13 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 18 000.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.