• Sākums >
  • Kompensāciju par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem izmaksu procesa uzlabošana

Kompensāciju par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem izmaksu procesa uzlabošana

Reģ Nr. 1-08/11/2017

Projekta mērķis

Uzlabot kompensāciju par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem izmaksu administrēšanu un informācijas apmaiņu starp valsts iestādēm.

Projekta uzdevumi

1. Digitalizēt darbam GIS vidē (kā poligonus) informāciju par Dabas aizsardzības pārvaldes izmaksātajām vienreizējām un ikgadējām kompensācijām par mežsaimnieciskās darbības ierobežojumiem un valsts atpirktajiem īpašumiem, kā arī lēmumiem par aizliegumiem veikt mežsaimniecisko darbību; 2. Izveidot dabas datu pārvaldības sistēmā “Ozols” atsevišķu datu slāņus (vienreizējās kompensācijas, ikgadējās kompensācijas, Pārvaldes aizliegtās darbības, atpirktās zemes, meža apsaimniekošanas plāni).

Projekta rezultāti

Specifiskās teritorijas un aizliegumus nepieciešams digitalizēt un izveidot atsevišķos slāņos dabas datu pārvaldības sistēmā Ozols. Esošo datu digitalizēšana un šādu datu slāņu izveide palīdzēs problēmgadījumu skaitu nākotnē samazināt un attiecīgi mazinās daļas meža īpašnieku negatīvo nostāju pret dabas aizsardzības aktivitātēm. Digitālie dati būtu pieejami gan Dabas aizsardzības pārvaldei, gan Lauku atbalsta dienestam un Valsts meža dienestam.

Vadlīnija Multisektoriālie projekti
Realizācijas laiks 15.12.2017
Īstenotājs Dabas aizsardzības pārvalde
Sigulda, Baznīcas iela 7, LV-2150
Projekta kopējās izmaksas 29 324.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 29 324.00 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 28 968.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.