• Sākums >
  • Mākslīgo ligzdošanas vietu ūpim (Bubo bubo) kontrole I kārtā

Mākslīgo ligzdošanas vietu ūpim (Bubo bubo) kontrole I kārtā

Reģ Nr. 1-08/109/2022

Projekta mērķis

Īstermiņa: Turpināt īstenot aizsardzības plāna Sugu grupai “Pūces” pasākumus, veicot apsekošanu, kontroli un apkopi 2020.–2021. gadā izvietotajām mākslīgajām ligzdošanas vietām ūpim, kurās būtu iespēja nodrošināt vidēji vairāk par diviem izvestiem mazuļiem sekmīgā ligzdā. Ilgtermiņa: Nodrošināt labvēlīgu aizsardzības stāvokli ūpim un tā dzīvotnēm. Nodrošināt atbalstošu un ieinteresētu meža zemju īpašnieku attieksmi pret pūču aizsardzības pasākumiem un izveidot brīvprātīgo entuziastu tīklu, kas turpinās īstenot šādus pasākumus.

Projekta uzdevumi

A1. Sagatavošanās un sabiedrības informēšana. Publikācijas portālā Dabasdati.lv un citur plašsaziņas līdzekļos. A2. Iepriekš izveidoto mākslīgo ligzdošanas vietu kontrole un apkope. Mākslīgo ligzdošanas vietu kontrole un apkope. A3. Telemetrijas datu ieguve. Putnu aprīkošana ar GPS raidītājiem. Gadā parasti apgredzeno 5 – 6 ūpju jaunos putnus, gredzenojot ligzdās, taču ir iespējams noķert arī pieaugušos putnus.

Projekta rezultāti

A1. Sagatavošanās un sabiedrības informēšana. Vismaz 5 publikācijas, intervijas. A2. Iepriekš izveidoto mākslīgo ligzdošanas vietu kontrole un apkope. Apsekotās 130 mākslīgās ligzdvietas. A3. Telemetrijas datu ieguve. Aprīkoti 5 putni ar raidītājiem.

Vadlīnija Dabas un bioloģiskās daudzveidības aizsardzība
Realizācijas laiks 15.04.2024
Īstenotājs Latvijas Ornitoloģijas biedrība
Rīga, Skolas iela 3, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 22 980.00 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 22 980.00 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.