Es varu būt zaļš

Reģ Nr. 1-08/102/2016

Projekta mērķis

Projekta galvenais mērķis ir veicināt sabiedrības izglītošanos vides jomā, lai rosinātu īstenot videi draudzīgas rīcības – veicinātu vides aizsardzību, resursu izmantošanas ilgtspēju un dabas vērtību saglabāšanu caur reālām cilvēku ikdienas darbībām, kas ilgtermiņā atstās pozitīvu ietekmi uz Latvijas vides stāvokli. Projekta apakšmērķi ir: - veicināt un iekļaut vides tematiku aktualitātes mediju ikdienas ziņu dienaskārtībā, tādējādi veicinot arī sabiedrības pašsaprotamu aktivitāti un interesi par vides saglabāšanas tematikām. Palielināt vides tematiku īpatsvaru ikdienas ziņu izlaidumos - ikdienas ziņas ir ne tikai politiskās un ekonomiskās negācijas. - Veicināt publicitāti reģionālajiem atbildīga dzīvesveida pasākumiem, tādējādi nodrošinot informācijas apmaiņu sabiedrībā par pieredzi un labās prakses piemēriem. Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Valsts vides dienestu, SIA “ZAAO” u.c. atkritumu apsaimniekotājiem, kā arī organizācijām, kas nodarbojas un realizē vides izglītību un sabiedrības informēšanu vides un dabas jomā Latvijā. - Sniegt konkrētus, pozitīvus, piemērus un ikdienā īstenojamas idejas par videi draudzīgām rīcībām, kas var kalpot par iedvesmu vai mācību citiem prakses un zināšanu pārņemšanai. Piemēri kā padomdevēji. - Caur projekta aktivitātēm – ziņu sižetiem - parādīt dažādu mērķgrupu pārstāvjus, kas piedalās reģionālajos pasākumos, lai garantētu dažādu mērķgrupu intereses piesaisti videi draudzīgu ikdienas rīcību īstenošanā.

Projekta uzdevumi

1) Izveidot un pārraidīt 16 sižetu rubriku „Es varu būt zaļš”, kas tiek iekļauta raidījumā „Nedēļa Latvijā” sestdienās, plkst. 21.00 katru otro nedēļu un aptver atbildīga dzīvesveida, vides resursu ilgtspējīgas izmantošanas, dabas vērtību saglabāšanas un klimata pārmaiņu aktualitātes, pasākumus un notikumus visos Latvijas reģionos; 2) sasniegt 20 000 skatītāju katrai rubrikai; 3) caur labās prakses piemēriem sniegt reālus piemērus un idejas, kas motivētu Latvijas sabiedrību īstenot videi draudzīgas rīcības jebkurās ikdienas darbībās; 4) aptvert un parādīt dažādas mērķauditorijas grupas, kas īsteno videi draudzīgas rīcības, tādējādi veicinot atbildīgu dzīvesveidu visos vecuma līmeņos; 5) veicināt vides aizsardzības un aktualitāšu iekļaušanu ziņu dienas kārtībā; 6) šobrīd kanālā ”Re:TV” tiek veidota un pārraidīta raidījumu cikla „Es varu būt zaļš” 4.sezona. Sižetu cikls raidījumā „Nedēļa Latvijā” ļoti labi papildinās un sasaistīs ilggadējo „Es varu būt zaļš” zīmola/cikla būtību un vispārējos mērķus veicināt videi draudzīgu rīcību Latvijas sabiedrībā.

Projekta rezultāti

1. No 7. maija – 10. decembrim sagatavoti un katru otro nedēļu kanālā Latvijas Reģionu Televīzija „Re:TV” pārraidīti 16 sižeti rubrikā „Es varu būt zaļš’’ raidījuma „Nedēļa Latvijā” ietvaros sestdienās, plkst. 21.00 ar atkārtojumu pirmdienās, plkst. 16.00. Katras rubrikas hronometrāža 3-5 minūtes. 2. Katram sižetam sasniegta 20 000 auditorija pēc TNS datiem. 3. Iesaistītas dažādas mērķgrupas un pārstāvēti visi Latvijas reģioni. 4. Reģionālajos pasākumos un aktivitātēs sniegti labās prakses piemēri ar idejām, ko katrs var izmantot savā ikdienā, īstenojot videi draudzīgu rīcību, un kā daba mijiedarbojas ar cilvēku, kādus dabas sniegtos labumus cilvēks ikdienā patērē.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 15.12.2016
Īstenotājs Vidzemes televīzija
Valmiera, Purva iela 12A, LV-4201
Projekta kopējās izmaksas 12 602.88 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 815.68 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 9 815.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.