• Sākums >
  • Mūsu vide ir mūsu atbildība

Mūsu vide ir mūsu atbildība

Reģ Nr. 1-08/101/2016

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir apskatīt ikdienā aktuālās vides tematikas caur mūsdienīgu platformu (TV+sociālie mediji), tīklojot projekta ietvaros sagatavoto video sižetu saturu un projekta atsauces (tēmturus) arī sociālajās platformās kā izglītošanas kampaņu. Demonstrēt, kā ikviens indivīds ar atbildīgu rīcību var veicināt vides ilgtspēju un dabas daudzveidības saglabāšanu Latvijā. Veidot sabiedrības izpratni un veicināt videi draudzīgu rīcībspēju, kas skar katru indivīdu, parādot, kā katra individuālās rīcības ietekmē vides resursus šobrīd un nākotnē.

Projekta uzdevumi

1. Turpināt 2015. gadā iesākto projektu „Mūsu vide ir mūsu atbildība”, kur „Vidzemes ziņās” tika veidotas tematiskās sižetu rubrikas. Nodrošināt projekta nepārtrauktību, līdz ar to arī ilgtermiņa Vidzemes reģiona iedzīvotāju aktivitāti un informēšanas pasākumus. 2. Atbilstoši tēmām sagatavot un pārraidīt 27 sižetus rubrikā „Mūsu vide ir mūsu atbildība”, kas tiks pārraidīti „Vidzemes ziņās” trešdienās plkst. 20.00 ar atkārtojumu ceturtdienās plkst. 11.00. 3. Radīt unikālu sabiedrības informēšanas/iesaistīšanas platformu TV+ sociālie mediji ( Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv). Īstenot izglītojošo kampaņu „Mūsu vide ir mūsu atbildība” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, SIA „ZAAO”, Vidzemes pašvaldībām un skolām, interaktīvā veidā iesaistot galveno mērķauditoriju – Vidzemes reģiona iedzīvotājus caur sociālo tīklu komunikāciju/diskusijām un veidojot šīs komunikācijas abpusēju saikni ar televīzijas sižetiem. 4. Iesaistīt sabiedrību un uzlabot izpratni par aplūkojamām tēmām. Iesaistīt ekspertus diskusijās par apskatāmajām tēmām. Veicināt reģiona cilvēku tiešu iesaisti projektā/kampaņā – sociālo tīklu akcijā rādot savu izpratni un reģiona piemērus, lai kopīgi rūpētos par dabas vērtībām Vidzemes reģionā, piemēram, publicējot foto par dabas materiālu saudzēšanu. 5. Izveidot un ieviest projekta tēmturi #Musuvide visā projekta komunikācijā ar mērķi to turpināt ilgtermiņā.

Projekta rezultāti

Projekta ietvaros plānotie rezultāti: 1. No 1. maija-31. decembrim sagatavoti un pārraidīti „Vidzemes ziņas” ietvaros 27 sižeti rubrikā „Mūsu vide ir mūsu atbildība”. Oriģinālpārraide trešdienās plkst.20.00 ar atkārtojumu ceturtdien 11.00 kanālā „Re:TV”. Katras rubrikas garums 3-5 min. 2. Sasniegti vidēji 15 000 skatītāju vienam sižetam un kopā projekta īstenošanas laikā sasniegti vismaz 170 000 TV skatītāju, un papildus auditorija sociālo tīklu komunikācijā; 3. Interaktīvā veidā iesaistīti skatītāji izglītojošā kampaņā un izveidota sinerģija starp sociālo tīklu lietotājiem un Vidzemes ziņu studiju – pieteikumos pirms rubrikas. 4. Iesaistīta sabiedrība aktualizējot vides jautājumus sociālajos tīklos, kur izvietoti arī pārraidītie sižeti (par katru no tēmām tiks veidotas akcijas gan TV, gan iesaistīto organizāciju (valstiskas, nevalstiskas vai pašvaldību) sociālajos tīklos (Facebook, Twitter, Instagram un Draugiem.lv), tādejādi veidojot mūsdienīgu un inovatīvu pieeju sabiedrības informēšanā un iesaistē un nodrošinot ne tikai vienvirziena komunikāciju, bet arī atgriezenisko saiti un diskusiju sabiedrībā. 5. Veicināta sociālo tīklu aktivitāte kampaņas laikā starp sadarbības partneriem, Vidzemes iedzīvotājiem, skatītājiem, aktīvākos apbalvojot mēneša tēmas noslēguma sižetā. 6. Mērķtiecīga sabiedrības vides apziņas maiņa, vēršot rīcības maiņai, runājot par aktuāliem vides un dabas aizsardzības jautājumiem un stāstīt, kā tas ietekmē katru sabiedrības locekli gan šodien, gan nākotnē.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 15.12.2016
Īstenotājs Valmieras TV, SIA
Valmiera, Rīgas iela 4, LV-4200
Projekta kopējās izmaksas 20 178.19 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 16 086.19 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 13 891.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.