Piedalies hakatonā “Tīri.Labi.Apritē” sadarbībā ar Erasmus+ Baltic Green Leadership un, iespējams, tieši Tava ideja tiks īstenota!
19.11.2024Katru gadu ES valstīs rodas 59 miljoni tonnu pārtikas atkritumu, un lielākā daļa no tiem nāk no mājsaimniecībām. Atkritumos nonāk arī derīgi priekšmeti, līdz ar to tiek izšķērdēti resursi un veicināts piesārņojums. Tu vari palīdzēt šo situāciju mainīt, radot risinājumus, kas samazina atkritumus un sekmē resursu atkārtotu izmantošanu! Cēsu novads jau veic soļus šajā virzienā ar pārtikas apmaiņas grupām un drīzumā atvērs aprites centru derīgu lietu apmaiņai. Tev ir iespēja radīt jaunas idejas, lai uzlabotu šīs iniciatīvas un iesaistītu vairāk iedzīvotāju!
Pasākuma tēmas:
Pārtikas atkritumu mazināšana – jauni veidi, kā efektīvāk izmantot resursus, piemēram, veidojot pārtikas skapjus, apmaiņas grupas vai mobilās lietotnes.
Resursu atkārtota izmantošana – kā veicināt lietu nodošanu un apmaiņu Cēsu novadā, lai dotu priekšmetiem otro dzīvi un novērstu to izniekošanu.
Uzzini vairāk par izaicinājumiem:
Lietu atkārtota lietošana: https://www.zalabriviba.lv/cesis_izaicinajums_lietu_atkartota_izmantosana/
Pārtikas atkritumu samazināšana: https://www.zalabriviba.lv/cesis_izaicinajums_partikas_atkritumi/
KAD: 4. decembrī, no 8.30 līdz 19.00
KUR: Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumā, Priekuļos
KAS VAR PIEDALĪTIES: Jaunieši vecumā no 15 līdz 25 gadiem
Reģistrējies līdz 22. novembrim pl. 23.59 https://ej.uz/hakatons_cēsīm
Komandā 5 dalībnieki un atbalsta persona - skolotājs vai pieredzējis mentors.
Kāpēc piedalīties?
Iegūsti zināšanas par aprites ekonomiku.
Attīsti prasmes, strādājot ar nozares profesionāļiem.
Labākās idejas saņems balvas un iespēju piedalīties starptautiskā Erasmus+ Baltic Green Leadership hakatonā! Pasākumā nodrošināta ēdināšana visiem dalībniekiem. Pasākuma valoda – latviešu, bet, tā kā dalībnieki varēs pretendēt uz dalību starptautiskā pasākumā, idejas prezentēšana notiks angļu valodā.
Projekts “Tīri.Labi. Jauniešu iesaiste aprites ekonomikā” tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalsu un “CleanR Grupa” un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā līdzfinansējumu.
LIFE integrētais projekts “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju" (LIFE Waste To Resources IP, LIFE20 IPE/LV/000014) tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.
Informācija atspoguļo tikai autoru nostāju un viedokli, un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) nostāju un viedokli. Ne Eiropas Savienība, ne finansējuma piešķīrējs nav atbildīgi par pausto saturu.