Atvērta pieteikšanās spārnotam vasaras pasākumam “LOB Jauniešu dienas 2024”

24.05.2024

Ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu izpratni par vidi, vides aizsardzības jautājumiem un ilgtspējīgas attīstības principiem, izmantojot baltos stārķus kā ceļvedi izpratnes veicināšanā par vides aizsardzību, Latvijas Ornitoloģijas biedrība uzsākusi projektu “No baltā stārķa ligzdas līdz jauniešu vides aktīvismam.” 

Projektā tiks sagatavotas un īstenotas nodarbības par balto stārķi dažādām vecuma grupām, kā arī papildus tiks apmācīti nodarbību vadītāji. Īstenojot 8. Starptautisko balto stārķu ligzdu uzskaiti, projekta laikā tiks iegūti dati par balto stārķu ligzdām Latvijā, iesaistot bērnus un jauniešus šo datu ieguvē, veicinot izpratni par sabiedrisko zinātni. Iesaistot apmācībās un praktiskās nodarbībās dabā, tiks padziļināta interese un prasmes par putnu pētniecību jauniešu vidū. Tāpat projekta laikā norisināsies vasaras pasākumi – LOB Ģimeņu dienas un LOB Jauniešu seminārs –, lai veicinātu domubiedru tīklošanos klātienes pasākumos.

Projekta ietvaros līdz 9. jūnijam ir atvērta pieteikšanās Latvijas Ornitoloģijas biedrības rīkotam izglītojoši izklaidējošam vasaras pasākumam “LOB Jauniešu dienas”. Pasākuma mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par vides aizsardzību, iesaistot tos praktiskās nodarbības dabā un vairojot interesi par putnu pētniecību un aizsardzību kopīgās aktivitātēs ar domubiedriem un ornitoloģijas speciālistiem. 

Pasākuma programmā ir paredzētas tematiskas nodarbības, piemēram, par putnu izsekošanas metodēm, putnu uzskaiti ar droniem, putnu gredzenošanu, balto stārķu ligzdu uzskaiti, gan praktiskas darbnīcas putnu gredzenošanā, gan arī putnu vērošanas ekskursijas un nakts ekspedīcijas, iepazīstot arī sikspārņus un naktstauriņus. 

To, ka dalība šādā pasākumā ir laba iespēja gūt ne tikai jaunas zināšanas, bet arī jaunus draugus, apliecina LOB jauniešu pārstāves Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes 3. kursa studentes Ances Priednieces pieredze: “Savulaik vienpadsmit gadu vecumā es piedalījos ornitoloģijas nometnē. Tur ieguvu draugus, kuri tagad ir mani kursabiedri un kolēģi.” 

Vasaras pasākumam ir aicināti pieteikties jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem. Jauniešu dienas norisināsies no 3. līdz 5. jūlijam Kandavā, brīvdienu mājā “Jaunkrastmaļi”. 

Jauniešiem dalība pasākuma pamata daļā 3. un 4. jūlijā ir bez maksas ar nodrošinātu nakšņošanas iespēju un maltītēm. Intereses gadījumā ar līdzmaksājumu ir iespējams papildus piedalīties arī izvēles daļā, kas norisināsies līdz 5. jūlija vakaram.

Lai pieteiktos dalībai pasākumā, jāaizpilda pieteikuma anketa šeit: https://ej.uz/c9b1. Vietu skaits ir ierobežots. Priekšroka tiks dota tiem, kuri savlaicīgāk aizpildīs pieteikuma anketu. 

Pasākuma programma:

Projekts “No baltā stārķa ligzdas līdz jauniešu vides aktīvismam” (reģistrācijas Nr. 1-08/17/2024) tiek īstenots ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.