Uzsācies projekts “Videi draudzīgs nākotnes uzņēmējs!”

12.04.2024

11. aprīlī norisinājās projekta “Videi draudzīgs nākotnes uzņēmējs” atklāšanas sanāksme. Projektu īsteno Valmieras Attīstības aģentūra, sadarbībā ar vairākām izglītības iestādēm no Vidzemes reģiona - Cēsīs, Limbažos, Smiltenē, Valmierā un Kocēnos. Sanāksmes laikā tika apspriestas visas projektā plānotās aktivitātes, pārrunāts plānotais laika grafiks un sasniedzamie rezultāti.

Projekta “Videi draudzīgs nākotnes uzņēmējs” mērķis ir veidot jauniešu izpratni par videi draudzīgu rīcību un veicināt līdzdalību caur izglītojošu un praktisku zaļā kursa principu īstenošanu savos skolēnu mācību uzņēmumos un izstrādātajos projektos. Projektā tiks iesaistīti skolēni, kuri mācās vispārizglītojošās skolās no 8. līdz 12. klasei, vai profesionālo vidusskolu un tehnikumu audzēkņi no 1. līdz 3. kursam. Jaunieši vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri piedalās mācību uzņēmumu aktivitātēs, mācās vidusskolas uzņēmējdarbības novirziena klasēs un mācību procesa ietvaros izstrādā projektus, radot inovatīvus risinājumus. Šī projekta ietvaros tiks īstenotas deviņas viena otru papildinošas aktivitātes - semināri, radošās darbnīcas Valmieras koprades darbnīcā DARE, ekskursijas pie uzņēmējiem, kuri praktizē aprites ekonomikas principus savā ikdienā, individuālas konsultācijas ar nozares ekspertiem, grupu darbs, kura laikā jaunieši ģenerēs idejas par to kā savu produktu vai pakalpojumu padarīt ilgtspējīgāku, videi draudzīgāku un apritīgāku. Projekta noslēgumā norisināsies konference uz kuru tiks izvirzītas 10 labākās komandas, lai prezentētu savas idejas plašākai publikai.

Viens no galvenajiem sasniedzamajiem rezultātiem projektā ir mainīt jauniešu paradumus ikdienā. Palīdzēt pieņemt ilgtspējīgākus lēmumus, plānojot sava esošā vai topošā uzņēmuma darbību un veidot apziņu par ekoloģiskās pēdas nospiedumu, kas rodas produktu izstrādes un pārdošanas procesā. Tāpat, projekta noslēgumā, balstoties uz projekta laikā iegūtajām zināšanām, tiks izstrādāts digitāls buklets "Videi draudzīgs nākotnes uzņēmējs!". Tas būs pieejams publiski, lai ikviens, kurš ikdienā strādā ar skolēnu mācību uzņēmumiem varētu iedvesmoties un atrast padomu par ilgtspējīgu pieeju kā veidot un atbalstīt skolēnu mācību uzņēmumus un aicināt pielietot aprites ekonomikai principus savā uzņēmējdarbībā.

Projekta plānotās aktivitātes finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds (projekta reģ. Nr. 1-08/20/2024).

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.