Raidījuma cikla “EkoRAID” 1. raidījums jau 25. novembrī!

24.11.2023

“EkoRAID” būs 16 raidījumu cikls par astoņām aktuālām, ar dabu saistītām tēmām - gan izzinoši izbraukumi dabā, gan arī ekspertu diskusijas kanāla TV24 studijā. Raidījums ir turpinājums jau iepriekšējos četrus gadus veidotajam Latgales reģionālās televīzijas raidījumu ciklam “Saudzēt. Saglabāt. Samīļot. Daba.”, kur vēstījām par dabas daudzveidību un vides aizsardzību.

“EkoRAID” 1. raidījums būs skatāms 25. novembrī kanālā TV24 plkst. 9:00, kā arī ReTV kanāla Virszemes apraidē Latgales reģionālajā televīzijā 27. novembrī plkst. 17:30.

Pirmajā raidījumā dosimies uz Rēzeknes novada Mākoņkalna pagasta Lipušku ciemu, kas atrodas Rāznas ezera krastā. Pērn ciema infrastruktūra un valsts autoceļš cietis no ievērojamiem pavasara atkušņa ledus krāvumiem. Raidījumā Dabas aizsardzības pārvalde vēstīs par šobrīd īstenoto projektu – krasta eroziju bremzējoša stiprinājuma izbūvi. Tēmā iekļauts arī vēsturisks problēmas atainojums, par ko stāstīs Anda Zeize, savukārt par projekta virzību, sagaidāmo rezultātu un izaicinājumiem vēstīs projekta vadītāja Inga Hoņavko un būvdarbu vadītāja Inita Brīdaka. Tāpat arī Latvijas universitātes eksperte Laura Grīnberga intervijā attālināti skaidros vispārējus erozijas iemeslus, pieredzi citās Latvijas ūdenstilpēs un iespējamos risinājumus. Tāpat liela nozīme ir arī vietējo iedzīvotāju viedoklim, jo projekta gaitā veidotais stiprinājums ietekmēs ikdienas dzīvi Rāznas ezera piekrastē, kur līdz šim bijušas ūdens smelšanas, laivu un peldvietu zonas. Savukārt TV24 studijā Rīgā diskusiju par tēmu ar nozares ekspertiem vadīs žurnāliste Anita Daukšte.

Pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijās, tas tiks izvietots LRT mājas lapā www.lrtv.lv, vietnēs xtv.lv un la.lv, kā arī sociālās tīklošanās vietnēs: https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV, https://www.youtube.com/@LatgalesRegionalaTV.

Raidījumu cikla “EkoRAID” izveides projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.