Rojā notiks jau 4. piekrastes jauniešu forums

23.10.2023

Ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu, Latvijas Zaļās kustības īstenotā projekta „Kampaņa „Zaļā jūra 2022-2023”” ietvaros, 24.oktobrī Rojas Kultūras centrā notiks 4. Piekrastes Jauniešu forums.

LZK programmas “Saglabāsim Latvijas kāpas” ietvaros, jau vairāku gadu garumā, dažādu projektu ietvaros, piekrastes saglabāšanas aktivitātēs tiek aktīvi iesaistītas Baltijas jūras piekrastes skolas. Kampaņas „Zaļā Jūra 2022-2023” ietvaros ir organizēta Piekrastes vērotāju kustība, rīkotas Pelēkās kāpas atjaunošanas talkas, kāpu sakopšana talkas un jauniešu tikšanās Piekrastes Jauniešu Forumā.

Šādi Piekrastes Jauniešu forumi ir notikuši jau kopš 2018.gada, kad, atzīmējot Latvijas Simtgadi, aizsākām piekrastes jauniešu izglītojošo projektu „Zaļā Jūra”. Šo gadu posmā, šī projekta ietvaros ir ieviesti ārvalstu sadarbības projekti – Piekrastes vērotāji (Coast Watch) un Tīrās spēles (Clean Games), rīkotas desmitiem kāpu saglabāšanas talkas, iesaistot vairāk kā 1000 dalībnieku no dažādām piekrastes vietām.

Iepriekšējie Piekrastes Jauniešu forumi ir notikuši Bulduru Dārzkopības vidusskolā, Talsu Tautas namā un Zūru pamatskolā. Katrā no forumiem tiek izvērtētas piekrastes projektu aktivitātes, uzklausīts skolu viedoklis, kā arī izvēlēta viena galvenā vides aktuālā tēma, kuru padziļināti izpētām. Pēdējā forumā, kas notika pagājušā gada 6.decembrī, Zūru pamatskolā, piedalījās vairāk kā 100 dalībnieku no 6 piekrastes skolām. Zūrās dalībnieki diskutēja un ieguva zināšanas par piekrastes dabas daudzveidību. Rojas forumā piedalīsies jau 12 skolas un 136 dalībnieki un foruma tēma būs klimats. Visu forumu rīkošanā aktīvi ir piedalījies LZK sadarbības partneris - Talsu novada Bērnu un Jauniešu centrs.

Informācija: janis.matulis@zalie.lv

Īstenotais projekts notiek ar Latvijas Vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu projekta „Kampaņa „Zaļā jūra 2022-2023”” ietvaros (Nr.1-08/83/2022)

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.