Aicinām uz Eiropas zinātnieku nakti

26.09.2023

Eiropas Zinātnieku nakts 2023 norisināsies šī gada 29.septembrī. Latvijas Hidroekoloģijas institūts sadarbībā ar Baltijas Vides Forumu, rakstnieci Agnesi Vanagu (grāmatas “Plastmasas huligāni. Tas ir murgs” autore), studenšu korporāciju “Selga” un Dabas aizsardzības pārvaldi aicina iepazīties ar aktuālajām ūdens vides problēmām un, izstaigājot interaktīvu maršrutu, atklāt ūdens pārsteidzošās pasaules noslēpumus. Būs iespēja apskatīt neparastas pētīšanas ierīces, smagos nirēju tērpus, krāsaino zemūdens pasauli, caurspīdīgo zooplanktonu un mikroskopisko aļģu pasauli.

Varēs nostiprināt esošās un iegūt jaunas zināšanas par eitrofikāciju (ezeru, jūras aizaugšanu), bioloģisko daudzveidību, dabas vērtībām piekrastē  izzinošās un interaktīvās nodarbēs Mobilajā dabas klasē, plastmasas piesārņojuma izplatību un ceļu, īpaši par jauno kampaņu “Plastmasas Pirāti”, kā arī uzzināt kā bīstamās vielas var nonākt ūdens vidē un arī cilvēku pārtikā. Tāpat būs iespēja uzzināt skolēnu ievākto ezeru un dīķu ūdens paraugu pirmos rezultātus pētījumam par Latvijas ezeriem, kas tapis projektā “Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem”. Ziņojums pieejams šeit.

Studenšu korporācija “Selga” organizēs paneļdiskusiju par plastmasas piesārņojumu, kuru vadīs Uģis Joksts un kurā ar viedokļiem dalīsies dažādu jomu pārstāvji – vides eksperts Jānis Ulme, aprites ekonomikas eksperts Edgars Čerkovskis, rakstniece Agnese Vanaga un citi.

Papildinformācija: Latvijas Hidroekoloģijas institūts, e-pasts: hydro@latnet.lv un Baltijas Vides forums, e-pasts: bef@bef.lv

Daļa aktivitāšu tiek finansēta Latvijas vides aizsardzības fonda projekta nr. 1-08/85/2022 “Ceļā uz atbildīgu vides rīcību, padziļinot izpratni par mūsu ezeriem” ietvaros.

 
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.