Top videofilma par antropogēno slodzi Gaujas nacionālajā parkā

27.06.2023

Maijā Gaujas Nacionālajā parkā Līču-Laņģu klinšu dabas takā dodas vides eksperts, vides gide un bērni, lai izzinātu dabas vērtības, rosinātu bērnus un jauniešus doties dabā un lūkotu, vai vērojami antropogēnās slodzes piemēri.

Projektā "Tūrisms dabā izzinot, saudzējot un saglabājot" Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrības birojs kopā ar vides ekspertu Daini Ozolu, skolas audzēkņiem, vides gidi Rudīti Truci un videomākslinieku Oskaru Briedi veido izglītojošas videofilmas skolas bērniem un jauniešiem par to, kā saudzēt dabas vērtības un doties dabā ar izpratni.

Maijā videofilma uzņemta Līču-Laņģu klintīs, Liepā, Cēsu novadā. Līču-Laņģu klintis ir populārs tūrisma objekts, ko apmeklē liels vietējo un ārvalstu tūristu skaits. Dabas pieminekli veido augstas un stāvas devona Gaujas svītas smilšakmeņu klintis ar alām, nišām un avotiem Gaujas kreisajā pamatkrastā, stāvā senlejas nogāzē, pārsvarā 300-750 attālumā no Gaujas. Klintis vairākās vietās šķērso lielas gravas. Kraujas pakājei pieslēdzas Gaujas paliene ar vecupēm.

Antropogēnā slodze - Tieša vai netieša cilvēku un viņu saimnieciskās darbības iedarbība uz dabu kopumā vai uz tās atsevišķiem komponentiem un elementiem (ainavām, dabas resursiem u. tml.). (Avots: Tezaurs)

Aprīlī tika uzņemta video filma par smilšakmens atsegumiem Siguldā. Esiet aicināti noskatīties izveidoto videofilmu par smilšakmens atsegumiem ŠEIT

Video tapis ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrības projektā "Tūrisms dabā izzinot, saudzējot un saglabājot" Nr 1-08/93/2022

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.