Projekta “Pasaules ap mums” komanda ar interaktīvo izstādi piedalījās Daugavpils pilsētas svētkos

12.06.2023

Daugavpils pilsētas svētku apmeklētājiem 3. jūnijā bija iespēja aplūkot interaktīvo ekspozīciju “Ekosistēma uz galda”, kas izveidota Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Pasaules ap mums” ietvaros. Projektu realizē biedrība “Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centrs” sadarbībā ar Daugavpils Universitāti, biedrību “Environmental Society”, Vispasaules bioloģiskās daudzveidības informācijas centru (GBIF), kā arī dabas novērojumu portāliem iNaturalist un PlutoF.

Ekspozīcija tika veidota ar mērķi radīt apmeklētājiem interesi par bioloģisko daudzveidību un iepazīstināt ar dažādiem mūsdienu informācijas tehnoloģiju risinājumiem, kas ļauj atpazīt dzīvos organismus izmantojot mūsdienās visiem pieejamās viedierīces.

Daugavpils pilsētas svētku laikā interaktīvo ekspozīciju “Ekosistēma uz galda” kopumā apmeklēja vairāk nekā 800 Daugavpils pilsētas iedzīvotāji un viesi. Ekspozīcijā ūdens akvārijos un terārijos bija iespējams iepazīt gan parastas un bieži sastopamas sugas, gan arī reti sastopamas sugas, kuras vairums no ekspozīcijas apmeklētājiem redzēja pirmo reizi. Īpašu interesi no apmeklētāju puses raisīja ekspozīcijā izvietotais mikroskops, kurā bija iespējams aplūkot mums apkārt sastopamo mikropasauli.

Interesenti tika iepazīstināti arī ar iespējām iesaistīties dabas novērojumu veikšanā izmantojot iNaturalist, PlutoF u.c. mobilās aplikācijas, kā arī praktiski tās izmēģināt. Izmantojot dažādas dabas novērojumu aplikācijas ikviens var praktiski iesaistīties bioloģiskās daudzveidības izpētē un aizsardzībā, reģistrējot, fotografējot pēc iespējas vairāk augu un dzīvnieku sugu un apvienojot savu interesi par dabu ar praktisku palīdzību zinātniekiem. Ar projekta ietvaros izmantotajām populārākajām dabas novērojumu platformām, kā arī ar to lietošanas pamācībām var iepazīties šeit iNaturalist un PlutoF.

Vairāk par projektu meklē arī Facebook un Instagram profilos: @pasaulesapmums

Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds projektu konkursa aktivitātes "Videi draudzīga dzīvesveida izglītojošu pasākumu īstenošana" ietvaros.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.