Kampaņa Mana jūra notiks jau devīto gadu

10.07.2020

Vasaras kampaņa, kuras laikā notiks ikgadējie jūras piesārņojošo atkritumu monitoringi, uzsāksies jau 15. jūlijā un norisināsies līdz 14. augustam. Arī šogad aicināti piedalīties cilvēki, kas nebaidās iepazīt Latvijas piejūras skarbumu un skaistumu, atklāt atkritumu problēmas piekrastē un pavadīt savu brīvo laiku, katru dienu mērojot vairāku kilometru gājienu.

Kampaņa Mana jūra nemainīgi pulcina savus dalībniekus jūras piekrastē jau vairākus gadus. Tās mērķis ir apvienot Latvijas sabiedrību – iedzīvotājus, pašvaldības, uzņēmējus – kopīgiem centieniem aizsargāt mūsu piekrasti un Baltijas jūru. Katru gadu pēc kampaņas un arī tās laikā tiek publiskoti dati par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju Latvijas piekrastē. Turklāt Mana jūra  nodrošina saskaņā ar ANO Vides programmas metodoloģiju apkopoto datu analīzi, interešu aizstāvību un priekšlikumu izstrādi turpmākiem uzlabojumiem jūras piesārņojuma mazināšanā. Šogad sadarbībā ar Eiropas Vides aģentūru un brīvprātīgajiem norisināsies papildu izpētes un datu apkopošana par jūras piesārņojošo atkritumu situāciju tajos Latvijas piekrastes posmos par kuriem informācija vēl ir nepilnīga.

 Kampaņu organizē un nodrošina Vides izglītības fonds (VIF), uzsverot, ka aizvien lielāka nozīme tiek piešķirta labākas piekrastes apsaimniekošanai un risinājumu meklēšanai, kas uzlabotu piekrastes tīrību un samazinātu atkritumu piesārņojumu. VIF ir sagatavojis vadlīnijas piekrastes pašvaldībām ar rekomendējamām rīcībām situācijas uzlabošanai, daudzi no tiem neprasa finansiālus ieguldījumus, bet gan labo gribu un rūpes par piekrastes tīrību.

 Ikviens, kurš vēlas būt klātesošs kampaņā, aicināts pieteikties, aizpildot reģistrācijas veidlapu.  Dalībnieku skaits būs ierobežots. Kampaņai varēs sekot līdzi arī tiešsaistē gan Mana jūra Facebook lapā, gan arī Vides izglītības fonda Twitter vietnē un mājaslapā. Dalībniekiem ir iespēja izvēlēties ekspedīcijas posmu, kas atbilst interesei, vēlmēm un iespējām. Kalendārais grafiks aplūkojams mājaslapā www.manajura.lv.

Jūras piesārņojošo atkritumu problēma joprojām ir viena no draudīgākajām un nopietnākajām cilvēces ekoloģijas vēsturē. Īpaši tas attiecas uz plastmasas atkritumiem. 2018. gadā kampaņai Mana jūra tika piešķirta Baltijas jūras fonda galvenā balva.

Jūru piesārņojošo atkritumu 2020. gada datu līnijas apkopošanas, datu apstrādes aktivitātes, kā arī  “pilsoņu zinātnes” risinājumus popularizējošās / izglītojošās brīvprātīgo tiešās iesaistes kampaņas aktivitātes tiek rīkotas projekta “Jūras piesārņojošo atkritumu (JPA) situācijas datu apkopošana un sabiedrības iesaistīšana JPA problēmu aktualizācijā 2020. un 2021. gadā”, kas tiek īstenots ar Latvija vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.