LLKA seminārs jauniešiem par videi draudzīgu un bioloģiski daudzveidīgu saimniekošanu

21.11.2019

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) īstenotā projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros pēdējā organizētā seminārā-darbnīcā piedalīsies 50 Smiltenes tehnikuma audzēkņi, kuri dosies uz Vidzemes un Latgales kooperatīvu “VAKS” un šā kooperatīva biedra zemnieku saimniecību (ZS) “Mazputniņi.

Kooperatīvā “VAKS” un saimniecībā “Mazputniņi” Smiltenes tehnikuma jaunieši, kuri savu nākotni vēlas saistīt ar laukiem, izglītojoši informatīvā seminārā “Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim” gūs zināšanas par lauku saimniecības un kooperatīva aktivitātēm vides saglabāšanā un videi draudzīgā saimniekošanā gada griezumā. Semināru organizē LLKA Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstīta projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ietvaros.

Jānis Freimanis, ZS “Mazputniņi” vadītājs: “Saimniecībā esmu attīstījis dažādas nozares – piena un gaļas lopkopību, graudkopību un šķeldas ražošanu. Uzskatu, ka saimniecības modelis strādāt videi draudzīgi nākotnē savu nozīmību tikai nostiprinās un saimniekošana bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā kļūs par nepieciešamību, jo klimata pārmaiņas diktēs savus noteikumus un saimniecībām būs tam jāpielāgojas, tādējādi samazinot riskus, ja kāda saimniecības nozare klimata izraisītu likstu dēļ nenesīs cerēto. Saimniecība “Mazputniņi” jau šobrīd aktīvi izmanto atjaunojamā resursa šķeldas ražošanu un tās izmantošanu vairāku Vidzemes ciematu – Kocēnu, Zilķalna, Vaidavas, Strenču – apkurināšanai”.

Smiltenes tehnikuma direktors Andris Miezītis: “Prieks, ka Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija īstenotā projekta ietvaros Smiltenes tehnikuma audzēkņiem sniedz lielisku iespēju papildināt jau esošās un papildināt jaunas zināšanas ar vides saglabāšanu saistītajos jautājumos, kurus ikdienas lekciju dienaskārtībā nododam arī saviem Smiltenes tehnikuma audzēkņiem.”

Kooperatīvā “VAKS” un saimniecībā “Mazputniņi” organizētais seminārs ir pēdējais, kuru LLKA realizē projekta “Jaunietis – nākotnes saimnieks videi draudzīgā un bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā” ciklā. Iepriekšējie divi tika organizēti kooperatīvos “Durbes grauds” un “LATRAPS”.

Seminārs tiek organizēts Latvijas Vides aizsardzības fonda projekta ietvaros.

 

Seminaŗa programma, 2019.gada 22.novembrī

Laiks Vieta Aktivitāte

9.30

Smiltenes tehnikums

Kalnamuiža 10, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads

Autobusa atiešana uz lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvo sabiedrību (LPKS) „VAKS“

10.00-12.00

ZS „Mazputniņi“

Mūrmuiža, „Mazputniņi“, Kauguru pag., Beverīnas nov.

Saimnieka Jāņa Freimaņa saimniecības izveide un ikdienas darbs bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā. Jauniešu darbnīca – „Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim“ no saimniecības skatpunkta (1.grupa – 25 pers.)

10.15-12.15

LPKS „VAKS“

Mūrmuižas iela 18, Valmiera

Jauniešu iepazīstināšana ar LPKS „VAKS“ darbību, kooperatīva saimniekošana videi draudzīgi. Jauniešu darbnīca – „Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim“ no kooperatīva skatpunkta (2.grupa – 25 pers.)

13.00-15.00

ZS „Mazputniņi“

Mūrmuiža, „Mazputniņi“, Kauguru pag., Beverīnas nov.

Saimnieka Jāņa Freimaņa saimniecības izveide un ikdienas darbs bioloģiski daudzveidīgā lauku saimniecībā. Jauniešu darbnīca – „Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim“ no saimniecības skatpunkta (2.grupa – 25 pers.)

13.15-15.15

LPKS „VAKS“

Mūrmuižas iela 18, Valmiera

Jauniešu iepazīstināšana ar LPKS „VAKS“ darbību, kooperatīva saimniekošana videi draudzīgi. Jauniešu darbnīca – „Grauda ceļš no pavasara līdz rudenim“ no kooperatīva skatpunkta (1.grupa – 25 pers.)

 

Papildus informācija – LLKA biroja administratore Sanita Putniņa, sanita.putnina@llka.lv, +371 25445450

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.