Salas novadā rosība – Latvijas Mazpulku rudens forums "Zaļākais uzņēmējdarbībai laukos" un lauku labumu tirdziņš Biržos

17.10.2019

Sestdien, 19.10.2019., Biržu pamatskolā norisināsies otrais mazpulcēnu vides projektu forums “Zaļākai uzņēmējdarbībai laukos”, kura laikā notiks mazpulcēnu tirdziņi, projektu prezentācijas, vides darbnīcas un vides padomu klades prezentācija.


Pasākuma mērķis ir veicināt mazpulcēnu un mazpulku vadītāju - jaunatnes darbinieku izpratni un iemaņas par atbildīgu vides resursu izmantošanu, līdzatbildību par klimata pārmaiņām un iespējām tās ierobežot, ikdienā īstenojot mazpulcēna projektu, vienlaikus veicinot tautsaimniecības attīstību un labklājību caur videi draudzīgu uzņēmējdarbību un īso pārtikas ķēžu popularizēšanu.

Mazpulcēnu tirdziņos mazpulcēni tirgos savos dārzos izaudzētos un projektos saražotos produktus. Tirdziņu mērķis ir popularizēt “īsās pārtikas ķēdes”, vietējo produktu nozīmi klimata pārmaiņu mazināšanā, kā arī vietējās uzņēmējdarbības attīstībā un lauku labklājības veicināšana. Kā jau tirgū, tirgošanās mijas ar izklaidējošām atrakcijām -viktorīnas, loterijas, spēles u.c.

Mazpulcēnu projektu prezentācijas. Mazpulcēni vasaras laikā izstrādā projektu “Gribu būt vides draugs”, “Iepazīsim soju”, “Krāsainie burkāni” un citus mazās uzņēmējdarbības projektus. Vides foruma ietvaros mazpulcēni prezentēs savu veikumu, iepazīstinās ar vērtīgākajām atziņām citus mazpulcēnus.

Foruma laikā notiks arī interaktīvas izglītojošas vides darbnīcas, kurās mazpulcēni apgūs iespējas mazpulcēnu projektus padarīt videi draudzīgākus. Kā jaunums foruma laikā tiks prezentēta jaunā mazpulcēnu “Vides padomu klade”, kurā vizuāli jauniešiem aizraujošā valodā ievietoti padomi videi draudzīgu projektu un lauksaimniecisko projektu un ikdienas darbu īstenošanai. Klades satura veidošanā izmantoti mazpulcēnu zīmēti vides plakāti.

Šoreiz mazpulcēnu lauku labumu tirdziņš norisināsies no plkst. 10.00 līdz 11.50 tirdzniecības centra “Sedumi” pagalmā, Brīvības ielā 301a, Jēkabpilī.

Aicinām Jēkabpils iedzīvotājus un viesus novērtēt un iegādāties mazpulcēnu darba augļus! Mazpulcēni tirgosies ar rokdarbiem, dārzeņiem, ogām, augļiem un citiem labumiem.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.