Aicina tūrisma uzņēmumus pieteikties Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas programmas iepazīšanai

08.10.2019

Lai veicinātu tūrisma un viesmīlības nozares izpratni par vides ietekmju mazināšanu un sniegtu atbalstu uzņēmumiem, kas vēlas uzlabot savus vides rādītājus, reaģējot uz arvien lielāku patērētāju uzmanību ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, Vides izglītības fonds aicina viesnīcas, kempingus un citus tūrisma uzņēmumus pieteikties bezmaksas konsultācijām par Zaļās Atslēgas ekosertifikācijas sistēmas prasībām.
Atbalsta ietvaros viesnīcām tiks nodrošināta klātienes vizīte, iepazīstināšana ar ekosertifikācijas programmu prasībām. Tāpat arī tiks veikts tehniskais izvērtējums par viesnīcas esošo situāciju un rīcībām resursu taupībā un vides ietekmju samazināšanā, atbilstoši Zaļās Atslēgas programmas prasībām, lai viesnīcas intereses gadījumā var turpināt ceļu uz sertifikācijas statusa saņemšanu.
Neatkarīgi no vēlmes turpmākajai sertifikācijai tieši Zaļās Atslēgas sistēmā, šīs konsultācijas palīdzēs viesnīcām izprast savu esošo vides ietekmi, iespējas ekonomiski efektīvām rīcībām vides resursu taupībā, kā arī ekosertifikācijas programmu prasības. 
Zaļās Atslēgas programma ir pasaulē visstraujāk augošais tūrisma ekosertifikāts, kas pašreiz apvieno vairāk kā 3100 viesnīcas, kempingus, restorānus, konferenču, kā arī izklaides un informācijas centrus 57 valstīs. Tā ir viena no piecām Starptautiskā Vides izglītības fonda programmām līdztekus Zilā Karoga ekosertifikācijas sistēmai, kā arī vides izglītības programmām Ekoskolas, Jaunie Vides reportieri un Izzini mežu
Ieinteresētie uzņēmumi un institūcijas (viesnīcas, kempingi, restorāni, konferenču un izglītības centri) var reģistrēties konsultācijām līdz 20. oktobrim, rakstot uz fonds@videsfonds.lv. Individuālās konsultācijas un priekšauditi viesnīcās norisināsies no 20. oktobra līdz 20. novembrim pēc iepriekšējas vienošanās, lai sniegtu iespēju ieinteresētajiem tūrisma uzņēmumiem sagatavot dokumentāciju Zaļās Atslēgas sertifikācijas pēdējai pieteikšanās kārtai 2019. gadā, kas noslēgsies 10. decembrī.


Plašākai informācijai zvanīt: 22552423.
Aktivitāte tiek īstenota projekta "FEE International programmu īstenošana Latvijā 2019. gadā" (proj.nr. 1-08 / 33 / 2019) ietvaros, kas tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.