Dabas koncertzāles Viendienītes albums pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs

16.08.2019

Viendienītes jeb Ephemera vulgata, muzikālais stāsts no šonedēļas pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs – Spotify, iTunes, Apple music, Amazon un Bandcamp. Šogad Dabas koncertzāle sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi aicināja izzināt ūdens kukaiņa Viendienītes dzīvi caur mūziku un radošajām darbnīcām.

Mūziķis Ingus Ulmanis: “Viendienīte tieši vai netieši liek aizdomāties par dzīves īslaicību un tās nozīmi. Cik daudz viendienīte var paveikt vienas dienas laikā, vienas dzīves laikā, un cik daudz apstākļiem un šķēršļiem šim mazajam ūdens kukainim ir jāiet, lai tiku un izbaudītu tās 24 stundas, kas tai atvēlētas... Tādēļ arī mūzikā, godinot mūsu varoni, esam atainojuši visas viendienītes dzīves cikla stadijas un tās trauslo, bet skaisto mūžu.”

“Ja viss Tavs mūžs būtu tikai viena diena, ko Tu šajā dienā izvēlētos darīt?” ir viens no jautājumiem, ko Dabas koncertzāles komanda šogad uzdod pasākumu apmeklētājiem, aicinot aizpildīt Viendienītes anketu: https://forms.gle/E8ndKA2JJJyfteNeA , savukārt ar nelielā pētījuma rezultātiem iepazīstinās gada beigās.

Viendienītes muzikālo stāstu ieskaņojuši mūziķi: Ingus Ulmanis, Andris Sējāns, Aigars Voitišķis, Kaspars Tobis un Anrijs Grinbergs, kuriem pievienojās stīgu instrumentu mūziķi – Agnese Kanniņa (vijole), Raimonds Melderis (vijole), Ivars Brīnums (alts), Jānis Pauls (čells), Viktors Stankēvičs (kontrabass). Mūzikas ieraksta producents – Gints Sola. Savukārt Viendienītes mūžu kustībās attēloja dejotājas – Liene Grava un Anete Blaua.

Atgādinām – šī gada Dabas koncertzāles performances izskanēja 5.jūlijā Skrīveru novada Satekās un 20.jūlijā Līgatnē pie pārceltuves pār Gauju. Plašāk Marikas Latsones fotogrāfijās.

Pasākuma režisors – Roberts Rubīns, scenogrāfs – Didzis Jaunzems. Dabas koncertzāles šī gada galvenais zinātnieks – Arkādijs Poppels, Rīgas Zooloģiskā dārza zoologs entomologs. Pasākumi īstenoti ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Dabas aizsardzības pārvaldes, Līgatnes novada domes, Valsts Kultūrkapitāla fonda, SIA PATA TIMBER, būvniecības nama “Kurši”, SIA “KOOL Latvija” un AS "Augstsprieguma tīkls" atbalstu. Līdzproducents – SIA Story Hub.

Aktuālajai informācijai sekojiet līdzi Dabas koncertzāles sociālajiem tīkliem – facebook, twitter un instagram, kā arī mājas lapā www.dabaskoncertzale.lv un Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā www.daba.gov.lv.

 

Papildu uzziņām:

Ieva Upīte
Dabas koncertzāles pārstāve
e-pasts: ieva.upite@gmail.com
Tālr. 26447328

Maija Rēna

Dabas aizsardzības pārvaldes
abiedrisko attiecību speciāliste
Tālr.: 26789874
e-pasts: maija.rena@daba.gov.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.