Tuvojas lašveidīgo zivju nārsts - maluzvejnieki sāk rosīties...

19.10.2016

Valsts vides dienesta (VVD) inspektori sadarbībā ar sabiedriskajiem vides inspektoriem – VVD pilnvarotajām personām no Latvijas Makšķernieku asociācijas Mobilās grupas naktī uz 16.oktobri trīs ekipāžu sastāvā veica zivju ieguves kontroles reidus Rīgas jūras līča Vidzemes piekrastē. Netālu no Gaujas un Pēterupes grīvām tika izņemti nelikumīgi zivju tīkli – viens 200 m garumā, otrs – 30 m garumā.

Tā kā laši un taimiņi, rudenī dodoties uz nārstu upēs galvenokārt pārvietojas tuvu jūras krastam, inspektori par savu galveno uzdevumu uzskatīja tīklu izņemšanu, lai novērstu zivju bojāeju.

No garākā tīkla, kas ūdenī bija ievietots gandrīz perpendikulāri krastam, tika atbrīvotas vairākas butes un jūras bullīši. Savukārt īsākais tīkls nepārprotami bija paredzēts lašu un taimiņu ieguvei, tomēr tas bija tukšs (kā inspektori mēdz teikt – “svaigs”), kas liecina par tā neseno ievietošanu ūdenī.

Inspektori atgādina, ka no 1.oktobra sākas lašveidīgo zivju (lašu, taimiņu un strauta foreļu) ieguves aizlieguma, jeb saudzēšanas laiks, izņemot Rīgas jūras līča ūdeņu teritorijā no Vecāķiem līdz Vaivariem, kā arī Daugavā un Buļļupē. Vienlaicīgi inspektori atgādina, ka par vienu nelikumīgi iegūtu lasi lieguma laikā paredzēta zaudējuma atlīdzība līdz 715 EUR, bet administratīvais sods - sākot no 280 EUR.

Valsts un sabiedriskie inspektori aicina sabiedrību būt vērīgai un atsaucīgai un par katru novēroto iespējamo pārkāpumu ziņot viņiem vai uz VVD mobilo lietotni „Vides SOS”.

Kontaktpersona - Valērijs Morozs, Mobilās grupas vadītājs – 26510928.

Reidi tiek īstenoti projekta „Zivju resursu aizsardzības akcija “Dzīvais ūdens 2016”” (Proj.nr.1-08/171/2016) ietvaros, kuru finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.