Kampaņas “Spoku tīkli” rezultāti Smiltenē – ļoti iepriecinoši

14.10.2016

No 5. līdz 8. oktobrim Pasaules Dabas Fonds Smiltenē rīkoja kampaņu “Spoku tīkli”. Pasaules Dabas Fonda pārstāvji kopā ar Smiltenes pašvaldības policiju apsekoja Dzirnezeru, Bilskas, Spiciera un Lizdoles ezerus. Visos ezeros tika meklēti “spoku tīkli” – nozaudēti vai speciāli atstāti zvejas rīki, kas turpina ķert zivis. Latvijas ezeros šī problēma parasti saistāma ar malu zvejniecību – dažkārt zvejniekam ir finansiāli izdevīgāk tīklu pamest, nevis riskēt un tapt pieķertam.

Ekspedīcijas rezultāti Smiltenes novadā bijuši ļoti iepriecinoši – pārbaudot visus minētos ezerus, nav atrasts it neviens pamests zvejas rīks. Pašvaldības policija to saista ar iedzīvotāju aktivitāti un modrību – vietējie ļaudis ziņo policijai, ja pamana aizdomīgus zvejniekus vai tīklus, tādejādi kārtības sargi zvejas rīkus no ūdens var izņemt, kamēr tie vēl nav nodarījuši kaitējumu zivju krājumiem un ekosistēmai kopumā.

Neskatoties uz vēsajiem un lietainajiem laikapstākļiem, 8.oktobra informatīvajā stundā daudzi Smiltenes iedzīvotāji izrādīja interesei uzzināt par kampaņas norisi, kā arī izmantoja iespēju aprunāties ar Smiltenes pašvaldības policijas priekšnieku Normundu Liepu par novadā esošo situāciju ar maluzvejniecību un paveikto zivju resursu aizsardzībā .

Kampaņas “Spoku tīkli” ekspedīcijas šogad notikušas Carnikavas, Dagdas, Limbažu, Engures un Smiltenes novados, un sezonas noslēgumā plānots apsekot ūdeņus arī Kuldīgas un Apes novados.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.