Kampaņa “Spoku tīkli” piestās Carnikavā

20.07.2016

Pasaules Dabas Fonds (PDF) sadarbībā ar Carnikavas novada pašvaldības policiju no 19. līdz 21. jūlijam turpinās kampaņu “Spoku tīkli”, kuras laikā Carnikavā esošais Dzirnezers tiks attīrīts no tur nozaudētiem vai speciāli atstātiem nelegālajiem zvejas rīkiem. Šie zvejas rīki arī pēc “aktīvā darba” beigām turpina ķert zivis un citus ūdens dzīvniekus, tādejādi samazinot ne tikai bioloģisko daudzveidību, bet arī cilvēkam pieejamo zivju resursu apjomu.

Kampaņa “Spoku tīkli” uzsākta pērn, kad Pārgaujas novadā tika apsekoti un iztīrīti 5 ezeri. Šogad līdzīgas aktivitātes jau notikušas Limbažu un Dagdas novados, un pēc Carnikavas Dzirnezera apsekošanas, šovasar vēl gaidāmas līdzīgas aktivitātes Zemgalē un Kurzemē.

19. un 20.jūlijā tiks meklēti nozaudētie un pamestie tīkli Dzirnezerā, bet 21.jūlijā pulksten 12:00 ikviens interesents tiks aicināts uz informatīvo stundu, kuras laikā PDF pārstāvji un Carnikavas pašvaldības policija ziņos par rezultātiem, kā arī pastāstīs par spoku tīklu problemātiku Latvijā un pasaulē un iespējamajiem risinājumiem. Informatīvā stunda un domapmaiņa notiks Dzirnezera krastā - DKS "Zvejnieks" pludmale (Dzērveņu iela 2). Gaidīti gan āķīgu jautājumu uzdevēji, gan kautrīgi klausītāji. Spoku tīklu kampaņas norises ģeogrāfiskais izvietojums atrodams šeit.

Projekts “Kampaņa “Spoku tīkli”” tiek īstenots ar Latvijas vides aizsardzības fonda, Coca-Cola HBC un Carnikavas novada pašvaldības atbalstu. 

Papildu informācija:
Ilva Priedniece
Komunikācijas vadītāja
E-pasts: ipriedniece@pdf.lv
Tālr.: 67505646, 67505640, 29460318

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.