Tapušas četras izglītojošas filmas par mežu un pļavu atjaunošanu

07.07.2016

Pēc Dabas aizsardzības pārvaldes pasūtījuma sagatavotas četras informatīvas un izglītojošas filmas par purvaino un boreālo mežu, kā arī parkveida pļavu atjaunošanu un attālās izpētes metodi biotopu apzināšanā.

Vienā no video vēstīts par parkveida ainavas vērtību Latvijā t.sk. kultūrvēsturisko. Izklāstīta šī biotopa izzušana pēdējās desmitgadēs un stāstīts par iespējām, metodēm parkveida pļavu saglabāšanai un atjaunošanai. Savukārt filmās par boreālo un purvaino mežu atjaunošanu iespējams uzzināt par šo biotopu apsaimniekošanas vēsturi Latvijā, kā arī aizsargāšanas un saglabāšanas nepieciešamību. Video arī apkopota informācija par Somijā un Zviedrijā adaptētām metodēm un pieredzi mežu aizsardzībā un atjaunošanā, kā arī par Latvijā līdz šim īstenotām aktivitātēm.

Bet filmā par attālo izpēti vēstīts par to, kā mūsdienu tehnoloģijas var palīdzēt dabas vērtību apzināšanā. Video apkopota informācija un pieredze, kā, izmantojot speciāli aprīkotu mazo aviāciju (nelielas lidmašīnas), iespējams iegūt ļoti precīzus datus gan par mežu biotopu stāvokli – dominējošo koku sugu, vecumu, augstumu u.c.

Interesentiem filmas iespējams noskatīties Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē, kā arī sociālā tīkla Youtube kontā – Dabas aizsardzības pārvalde. Tās bez maksas tiks izplatītas un izmantotas dabas izglītības un sabiedrības informēšanas darbā. Jāpiebilst, ka filmas ieskaņotas latviešu un angļu valodās.

Šeit pieejama filma par boreālo mežu atjaunošanu
Filma par purvaino mežu atjaunošanu
Filma par parkveida pļavu atjaunošanu
Filma par attālo izpēti dabas aizsardzībā

 

Papildus informācija:

Filmas izgatavotas Dabas aizsardzības pārvaldes projekta “Meža biotopu atjaunošana Gaujas Nacionālajā parkā” (starptautiskais nosaukums FOR-REST, LIFE10 NAT/LV/000159). Aktivitātes tiek ieviestas sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu, Latvijas Dabas fondu, ELM MEDIA. Projektu finansē Eiropas Komisijas LIFE+ programma un Latvijas vides aizsardzības fonds.

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.