LOB pavasara putnu dienas aprīlī

06.04.2016

Arī šogad Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un vietējiem partneriem aprīlī organizē Putnu dienas visā Latvijā. Lielāka daļa no vairāk nekā 30 pasākumiem - gan putnu vērošanas ekskursijas, gan radošās un putnu būrīšu darbnīcas - notiks 9. un 10. aprīlī, bet paredzēti arī daži pasākumi citos datumos. Putnu dienas finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Dalība ikvienā putnu dienu ekskursijā un pārējās putnu dienu aktivitātēs ir bez maksas*, tajās piedalīties tiek aicināts ikviens interesents. Putnu dienu pasākumi notiks brīvā dabā, tādēļ dalībnieki aicināti padomāt par atbilstošu apģērbu aprīļa mainīgajos laika apstākļos. Ieteicami visās ekskursijās ir ūdensizturīgi apavi un vēja noturīgas jakas. Lai dabas vērošana būtu sekmīgāka, aicinām iespēju robežās ņemt līdzi arī savus binokļus un putnu noteicējus. Ekskursijas vadīs pieredzējuši ornitologi un dabas vērotāji, kuri palīdzēs atpazīt dažādās putnu sugas un stāstīs par to dzīves paradumiem.

Pasākumu plāns un pieteikšanās

* Dažos gadījumos var būt vajadzīga iepriekšēja sagatavošanās, piemēram, nodrošināšanās ar inventāru, pusdienām, ieeja Zoodārzā u.tml.

Putnu dienas organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi, Rīgas Nacionālo Zooloģisko dārzu, Jelgavas reģionālais tūrisma centru, Madonas novada domi, Latvijas Sarkanā Krusta Krāslavas, Dagdas, Aglonas novadu komiteja, Ziemeru pagasta pārvalde, Jūrmalas brīvdabas muzeju, Kuldīgas Centra vidusskolu, biedrību “Jauniešu vētra”, LOB Rīgas vietējo grupu, LOB Jūrmalas vietējo grupu, LOB Cēsu vietējo grupu, LOB Litenes vietējo grupu un LOB Madonas vietējo grupu. Pasākumus finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

 

Papildu informācija: Agnis Bušs, LOB sabiedrisko attiecību koordinators, agnis@putnidaba.lv 

Latvijas Ornitoloģijas biedrība
tālr.: 67221580, e-pasts: putni@lob.lv
www.lob.lv

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.