Zemes stunda apvieno cilvēku miljonus vēlmē risināt klimata problēmas

05.03.2015

Akcija Zemes stunda – 2015. gada 28. martā plkst. 20:30-21:30

Šogad devīto reizi visā pasaulē tiks atzīmēta Zemes stunda. 28. martā laikā no 20:30-21:30 iedzīvotāji, pašvaldības un uzņēmumi ir aicināti Zemes stundu sagaidīt simboliski izslēdzot apgaismes objektus. Šogad Zemes stundas uzsvars tiek likts uz klimata pārmaiņām, atgādinot, cik svarīgi ir ikkatram apzināties kritiskās izmaiņas, veicinot izpratni par procesiem un aicinot uz rīcību, kas palīdzētu novērst un pielāgoties klimata pārmaiņām.

“Gada beigās Parīzē visu valstu līderiem nepieciešams noslēgt vienošanos par to, kas turpmāk notiks ar mūsu dzīves telpu. Klimata pārmaiņas ir pierādītas un cilvēki arvien vairāk sāk apzināties un izjust tās. Pasaules Dabas Fonds aicina nestāvēt malā un piedalīties Zemes stundā kopā ar daudziem miljoniem cilvēku visā pasaulē, tādējādi parādot kā valstu līderiem, tā sev katram pašam – nākotne, kas balstīta uz atjaunojamiem resursiem, ir iespējama,” aicina Pasaules Dabas Fonda direktors Jānis Rozītis.

“Lai apturētu neatgriezeniskas klimata pārmaiņas un saglabātu līdzšinējo līdzsvaru dabā, viens cilvēks nedrīkst radīt vairāk kā 3 tonnas CO2 gadā. Pasaules Dabas Fonds ir izveidojis īpašu kalkulatoru, kas pāris minūtēs spēj sniegt informāciju par to, kā jūsu dzīvesveids ietekmē klimatu,” iepazīties ar kalkulatoru vietnē www.pdf.lv/klimats aicina Jānis Brizga, Pasaules Dabas Fonda eksperts.

Pasaules Dabas Fonds atgādina, ka Zemes stundas mērķis nav ietaupīt elektroenerģiju vienas stundas laikā, bet iesaistīt sabiedrību diskusijās par to, kas ietekmē vides procesus, kā arī veicināt ilgtspējīgu dzīvesveidu – ne tikai Zemes stundas laikā, bet katru dienu un katru stundu. 

Zemes stundas akcijā brīvi var piedalīties ikviens iedzīvotājs, uzņēmums vai pašvaldība. Aicinām  uzņēmumu un organizāciju dalību Zemes stunda 2015 pieteikt, rakstot uz e-pastu - info@pdf.lv.

Ko darīt Zemes stunda laikā?

  • 2015. gada 28. martā no plkst. 20:30 līdz 21:30 iespēju robežās aicinām pašvaldības un uzņēmumus izslēgts fasādes apgaismojums labi pamanāmām un pazīstamām, centrālām ēkām (ēkai) vai objektiem (baznīcas, domes ēkas, kultūras nami u.c.), neradot riskus iedzīvotāju drošībai (ielu apgaismojumus ieteicams atstāt, jo akcija ir simboliska);
  • Iedzīvotājus aicinām organizēt Zemes stundai un dabas aizsardzībai veltītus pasākumus savās mājās, darba vietās, uzņēmumos un organizācijās;
  • Piedalīties Zemes stundas pasākumos visā Latvijā. Informācija par Zemes stundas pasākumiem Latvijā būs atrodama Pasaules Dabas Fonda mājas lapā sadaļā – Zemes stunda;
  • Domāt un rīkoties videi draudzīgāk katru stundu un katru dienu!

 

Sekot „Zemes stundas” jaunumiem var arī sociālajos tīklos http://www.draugiem.lv/zemesstunda un www.facebook.com/zemesstunda, kā arī Pasaules Dabas Fonda mājas lapā www.pdf.lv.

  

Par Zemes stundu

Zemes stunda ir pasaulē lielākā vides aizsardzībai veltītā akcija, kas ikgadēji notiek marta pēdējās sestdienas vakarā laikā no 20:30 līdz 21:30 pēc vietējā laika. Līdzīgi kā Jaunā gada sagaidīšana, Zemes stunda tiek organizēta un svinēta ikvienā pasaules daļā, sekojot laika joslu plānojumam. Zemes stunda deviņu gadu laikā ir attīstījusies par globālu kampaņu, kurā ikvienam pasaules iedzīvotājam dota iespēja parādīt savu attieksmi un rīcību vides un dabas ilgtspējas saglabāšanai. Akcijas laikā iedzīvotāji, institūcijas, uzņēmumi, organizācijas ir aicināti simboliski uz vienu stundu izslēgt elektrību, tādējādi paužot savu atbalstu vides un klimata pārmaiņu problemātikai un nepieciešamajiem risinājumiem.

Par klimata izmaiņām

Galvenā siltumnīcas efektu radošā gāze ir oglekļa dioksīds (CO2), kas rodas, dedzinot oglekli saturošu kurināmo (ogles, naftu, dabasgāzi) un izvirstot vulkāniem. Tūkstošiem gadu pastāvēja zināms līdzsvars, jo daba spēja absorbēt radušās klimata gāzes, taču tagad situācija ir mainījusies Cilvēku radītā CO2 un citu siltumnīcefekta gāzu (SEG)apjoms pārsniedz Zemes absorbcijas spējas un izraisa siltumnīcas efektu, kas veicina klimata pārmaiņas.

Par Pasaules Dabas Fondu

WWF ir viena no lielākajām dabas aizsardzības organizācijām pasaulē. Pasaules Dabas Fonda mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu, kā arī dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu. Ikviens var iesaistīties Pasaules Dabas Fonda darbā, kļūstot par atbalstītāju vai brīvprātīgo.

Akcija Zemes stunda 2015 notiek ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu.

 

Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.