Pa jaunu ceļu ciemos pie zalkša

14.04.2014

Kaut čūskas nu nebūt nav tie dzīvnieki, kurus cilvēki vēlas satikt savā dārzā vai piknika pļaviņā pie upes, tomēr Rīgas zooloģiskā dārza Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija vienmēr izpelnās nedalītu apmeklētāju uzmanību. Un kā nu nē, ja tajā aplūkojami visu 13 Latvijā sastopamo abinieku un 7 rāpuļu sugu pārstāvji.

Ziemu pavadījušas sūnās (glītās kastītēs zem vecā vīna pagraba velvēm), vardes, krupji, tritoni, ķirzakas un čūskas nu atkal gatavas atgriezties glīti noformētajā ekspozīcijā. Tagad apmeklētāji ciemos pie tiem varēs doties pa jauno ceļu.  To īpaši novērtēs cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar bērniem ratiņos.

Jau vairāk kā desmit gadus viena no Rīgas zoodārza galvenajām prioritātēm ir vides pieejamības uzlabojumi. Sadarbībā ar atbalstītājiem, pārbūvētas Akvārija un Terārija ieejas, lāču un lauvu ekspozīciju skatu laukumi, kā arī daudzi citi, sen būvēti un mūsdienu prasībām neatbilstoši objekti. Nu pienākusi kārta arī 1914. gadā celtajai Restorāna zālei, kurā izvietota Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcija. Ar BIGBANK atbalstu pilnībā pārbūvēta ēkas ieeja un celiņš un nu ciemos pie čūskām, ķirzakām, vardēm un krupjiem bez pūlēm varēs ierasties arī cilvēki ar kustību traucējumiem un vecāki ar mazuļiem ratiņos. 

Ievadot „Latvijas rāpuļu dienas”, kas Rīgas zooloģiskajā dārzā notiks 19. un 20. aprīlī,

  1. notiks Latvijas abinieku un rāpuļu ekspozīcijas atvēršanas svinīgs pasākums, kura ietvaros:
  • pārbūvēto ēkas ieeju izmēģinās biedrības Babyroom veidotājas Laura Buša, Linda Pavļuta un Anna Rozīte, kā arī un invalīdu un viņu draugu apvienības Apeirons pārstāvji;
  • ikviens klātienē varēs iepazīties ar Latvijā sastopamajām čūskām, to paradumiem un dzīvesveidu. Rāmākais zoodārza zalktis labprāt ļaus sevi paņemt arī rokās, lai nodemonstrētu, ka no šīm čūskām nav jābaidās ne pagalmā, ne ezermalas pļaviņā.
  • čūskai nekaitīgas gūstīšanas un to pārvietošanas paraugdemonstrējumi.

 

 Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.