• Sākums >
  • Bērnu un jauniešu vasaras nometne "21.gadsimts - 3.Baltiņu nometne"

Bērnu un jauniešu vasaras nometne "21.gadsimts - 3.Baltiņu nometne"

Reģ Nr. 1-08/60/2013

Projekta mērķis

1)Vides ilgtspējīgas attīstības jautājumu risināšanai iglītoti un praktiski sagatavoti jaunieši. 2) Labiekārtota taka uz Baltiņu ezera peldvietu (izveidota 50m gara apaļkoku taka) un Jaunsēlpils muižas dabas un kultūrvēsturiskā taka (iežogoti skudrupūžņi, u.c.)

Projekta uzdevumi

1.Labiekārtot taku uz Baltiņu ezera peldvietu: ierīkot koka celiņu 50 m garumā un 1,50 m platumā, iežogot 4 skudrupūžņus, lai pasargātu tos no mežacūkām (darba metode: talkas) 2.Izglītot dabas vērtību identifikācijai un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanai un veicināšanai (metodes: ekspedīcija, lekcija) 3.Iemācīt jauniešiem dažādas prasmes, kas reāli var noderēt turpmākajā dzīvē - dabas materiālu sagatavošana (māls, klūgas), meža ogu vākšana, ugunskura vietas ierīkošana, ēdiena gatavošana uz ugunskura (metodes: praktiskas nodarbības) 4. Iemācīties orientēties dabā pēc kartes un dabas parādībām (Saule pie horizonta, sūnas uz kokiem utt) 5.Atstāt sabiedrībai lietošanai projekta laikā radītās vērtības: koka taku, orientēšanās karti 6. Popularizēt veselīgu dzīvesveidu (metode: brauc uz nometnes vietu un atpakaļ ar velosipēdiem, sacensības - orientēšanās un šķēršļu trase) 7.Informēt sabiedrību par nometnes norisi un rezultātiem (metodes: preses relīzes, raksti laikrakstos un foto sociālajos tīklos)

Projekta rezultāti

Nometnē darbojās 20 jaunieši. Labiekārtota Jaunsēlpils muižas dabas un kultūrvēstures taka: iežogoti 4 skudrupūžņi, no 1,5m gariem un 10 cm diametrā apaļkokiem izlikta taciņa uz Baltiņu ezera peldvietu 50 m, lai apmeklētāji neizmin koku saknes, pilnveidotas tūrisma iemaņas (iemācīts gatavot uz ugunskura un orientēties dabā pēc pazīmēm dabā un kartes), apgūtas senču dzīves gudrības - keramikas trauku izgatavošana bez podnieka ripas, trauku gatavošana no klūgām. No plastikāta pudelēm uztaisīts ierobežojums peldvietai. Visu minēto jaunieši taisa paši un ar prieku nodod sabiedrībai lietošanai.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.08.2013
Īstenotājs Vides un tūrisma attīstības klubs "Sēlija"
Brīvības iela 229, Jēkabpils, LV-5201
Projekta kopējās izmaksas 5 284.55 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 632.31 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.