• Sākums >
  • Akcija „Izmēri sava dzīvesveida ietekmi uz vidi!”

Akcija „Izmēri sava dzīvesveida ietekmi uz vidi!”

Reģ Nr. 1-08/52/2013

Projekta mērķis

Aprēķināt Latvijas „oglekļa pēdas” nospiedumu un, izmantojot inovatīvu un interaktīvu dzīvesveida ietekmes kalkulatoru, rosināt Latvijas iedzīvotāju izpratni par izvēlētā mājokļa, uztura un transporta un dzīvesveida ietekmi uz vidi. Sniegt ieteikumus atbildīga dzīvesveida realizēšanai.

Projekta uzdevumi

1) Veikt Latvijas „oglekļa pēdas” nospieduma aprēķinu, apkopot jaunākos datus par Latviju. 2) Veikt kalkulatora programmēšanu, ievadot jaunos datus un veicot citas nepieciešamās izmaiņas. 3) Veikt izglītojošu lekciju PDF brīvprātīgajiem par projekta tēmu. 4) Informēt mērķauditorijas dažādos medijos, akcentējot sociālos medijus, par savas ietekmes izvērtējuma iespēju konkrētā interneta vietnē (pdf.lv/klimats). 5) Organizēt vismaz 4 publiskus pasākumus. Visi uzdevumi detalizēti aprakstīti un pamatoti pievienotajā projekta anotācijā. Anotācijā aprakstīta arī projekta novitāte, salīdzinājumā ar jau iepriekš realizētajam aktivitātēm.

Projekta rezultāti

1) Akcijas laikā vairāk kā 1000 cilvēki izmērījuši savu ietekmi uz vidi un iepazinušies ar padomiem ietekmes mazināšanai. 2) Akcijas laikā 10-15 Pasaules Dabas Fonda (PDF) brīvprātīgo padziļināti izglītoti par „ekoloģiskās pēdas” un „oglekļa pēdas” rādītajiem, aprēķināšanas metodiku, kā arī iespējām samazināt ietekmi uz vidi. 3) Akcijas laikā PDF piedalījies (vai organizējis) vismaz 4 publiskos pasākumos, stāstot, rādot un rēķinot interesentu ietekmi uz vidi. 4) Aktualizēts PDF klimata kalkulators. 5) Izmērīta vidējā Latvijas iedzīvotāju „klimata pēda”, ņemot vērā jaunākos statistiskos datus. Izmantojot kalkulatora interaktīvo „dabu”, projektā sagaidāma tieša sabiedrības iesaistīšanās projekta aktivitāšu īstenošanā.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 16.12.2013
Īstenotājs Pasaules Dabas fonds
Rīga, Elizabetes iela 8-4, LV-1010
Projekta kopējās izmaksas 5 626.93 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 737.86 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 2 737.61 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.