• Sākums >
  • Latvijas jaunatklāšanas raidījums "TE"

Latvijas jaunatklāšanas raidījums "TE"

Reģ Nr. 1-08/464/2014

Projekta mērķis

Projekta mērķis ir atklāt Latviju no jauna, pētot Latvijas dabu, iepazīstot cilvēkus un analizējot pilsētvidi. Veidojot mūsdienīgu, atraktīvu un augstākajām kvalitātes prasībām atbilstošu TV raidījumu, nodrošināt audzinošu televīzijas saturu, kas veicina sabiedrības izpratni par videi saudzīgu saimniekošanu un resursu pārdali. Izglītot sabiedrību vides jautājumos un popularizētu dabai draudzīgu dzīves veidu. Sniegt piemērus un virzīt idejas, kas vērstas uz tautsaimniecības ilgtspējīgu attīstību un veicina auditorijas dzimtenes mīlestību.

Projekta uzdevumi

• Veidot kvalitatīvu televīzijas saturu, kas atraktīvā sniegumā sekmētu sabiedrības izglītošanu vides jautājumos. • Piepildīt televīzijas ēteru ar svaigu, līdz šim neredzētu vides aizsardzības tēmām saistošu un audzinošu saturu. • Popularizētu zaļo domāšanu, ekotūrismu un dabai draudzīgu dzīves stilu. • Ar pilsoniskās iniciatīvas atspoguļojumu Latvijas iedzīvotāju veiksmes stāstos un pozitīvu piemēru daudzināšanu, mazināt sabiedrībā eksistējošo pasivitāti attieksmē pret vides kvalitātes jautājumiem. • Vairot atbildīga dzīvesveida idejas atpazīstamību Latvijas sabiedrībā. • Sekmēt pārdomātu resursu patēriņu un videi draudzīgu saimniekošanu individuālā un reģionālā līmenī. • Aktualizēt un rosināt diskusiju par ekotūrismu, ekosistēmu pakalpojumiem, resursu efektivitāti un vides kvalitāti, kas ietver cieņu pret apkārtējo vidi un tradīciju respektēšanu.

Projekta rezultāti

Regularitāte Reizi nedēļā, darba dienu (ceturtdienu) vakaros LTV1. Kopā 16 raidījumi - 2015.gada pavasarī un rudenī Ētera periods 2015. gada februāris – novembris Garums 52 minūtes Auditorija Latvijas iedzīvotāji - visdažādāko vecuma grupu cilvēki, kurus interesē ceļojumi un mūsdienu sabiedrības dzīve modernā, vizuāli bagātā iztirzājumā ar piedzīvojuma garšu - īpaši ģimeņu, studējošās jaunatnes un ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem interesējošs raidījums. Plānotā auditorija katram raidījumam 100 – 115 tūkstoši LTV1 skatītāju. Plānoti 10 – 30 tūkstoši tiešsaistes skatījumu katram raidījumam. Žanrs Dzīves stila raidījumus, ar piedzīvojuma komponenti. Izklaidējošs un informatīvi audzinošs ar dinamisku vizuālo stilistiku.

Vadlīnija Plašsaziņas līdzekļu darbība un izdevējdarbība vides izglītības jomā
Realizācijas laiks 30.11.2015
Īstenotājs Vides Filmu Studija
Rīga, Lapu iela 17, LV-1002
Projekta kopējās izmaksas 140 459.52 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 70 059.52 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 49 042.00 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.