• Sākums >
  • Sprīdīši ir dabas un vides draugi

Sprīdīši ir dabas un vides draugi

Reģ Nr. 1-08/3/2013

Projekta mērķis

Veicināt bērnu izglītošanu un izpratni par apkārtējo vidi un dabu. Motivēt bērnus aktīvai darbībai vides aizsardzībā. Veidot aktīvu, veselu, dzīvespriecīgu un darboties gribošu personību

Projekta uzdevumi

1. Mācīt bērnus aktīvi iepazīt dabu un dabā notiekošos procesus, apkārtnē esošos augus, dzīvniekus, dažādas dzīvās radības un viņu dzīves veidu. Iepazīstot dabu un to izprotot, nebaidīties no tā, kas ir visapkārt. Nebaidīties staigāt pa zāli ar basām kājām ,nenobīties no līdzās esošās ķirzaciņas, sienāža vai vardītes. Iemācīt bērniem mīlēt Latvijas dabu, justies tai piederīgiem un vēlēties dzīvot un strādāt Latvijā. 2. Mācīt bērniem izdzīvošanas prasmi brīvā dabā dažādos apstākļos. Atrodoties tiešā saskarsmē ar dabu, norūdīties, stiprināt savu veselību, mācīties sadarboties un strādāt komandā. 3. Praktisks darbs vides aizsardzības pasākumu īstenošanā – nometnes atkritumu šķirošana, nometnes teritorijas uzkopšana, kociņu stādīšana, dabas objekta – Rāmuļu dižozola un tā apkārtnes sakopšana, Gauča ezermalas sakopšana, rūpes par Sprīdīšu stādīto 2,4 ha lielo bērzu birzi.

Projekta rezultāti

Sakopts Rāmuļu dižozols un tā apkārtne. Sakopta Sprīdīšu bērzu birztala 2,4 ha platībā. Pabeigta koku stādīšana Skolotāju alejā” un nometnes brīvajā teritorijā. (Stādam visu vasaru pēc īpašas metodes.) Bērni apguvuši prasmi ēdiena gatavošanā brīvā dabā: tējas vārīšanu no pašu vāktiem augiem, maizītes cepšanu uz ugunskura, zivju zupas vārīšanu no pašu makšķerētām zivīm. Maltītes gatavošanā būs apgūtas iemaņas, lai kļūtu par prasmīgiem palīgiem ģimenē. Bērni būs apguvuši izdzīvošanas prasmes dabā: telts – nojumes celšanu, piemērota kurināmā materiāla sarūpēšanu un ugunskura iekuršanu, nostiprinājuši zināšanas ugunsdrošībā un elektrodrošībā un efektīvā elektroenerģijas izmantošanā”, apguvuši prasmi uzkāpt kokos bez citu palīdzības, pārvietoties šķēršļota vidē. Nostiprināta vai apgūta peldētprasme. Apkopoti nometnes atkritumu šķirošanas rezultāti. Nodotas pet pudeles, skārdenes un makulatūra. Bērns līdzdarbojoties caur savu praktisko pieredzi būs kļuvis par dabas aizstāvi, savas iegūtās pieredzes popularizētāju savā ģimenē. Nometnes izglītojošo un praktisko pasākumu rezultātā tiks veicināta sadarbība ar GNP, Amatas novada pašvaldību un vietējiem uzņēmējiem – aitaudzētāju H. Spruģēvicu un Billes HES īpašnieku J.Leišavnieku, ar Cēsu jaunsargiem ,skautiem un gaidām.

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 28.07.2013
Īstenotājs Sprīdīšu draugi
Apneri, Drabešu pag., Amatas novads, LV-4101
Projekta kopējās izmaksas 15 566.19 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 7 613.62 €
Lēmums Noraidīt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.