• Sākums >
  • Latvijas dabas daudzveidība. Iepazīt, lai saglabātu

Latvijas dabas daudzveidība. Iepazīt, lai saglabātu

Reģ Nr. 1-08/21/2013

Projekta mērķis

Pievērst bērnu uzmanību Latvijas dabas daudzveidībai – ūdeņiem, dzīvniekiem, augiem un iepazīstināt ar dabas daudzveidības un ekoloģijas dažādiem aspektiem, veidojot atbildības pilnu izpratni.

Projekta uzdevumi

Likt pamatus bērnu veselīgai attieksmei pret visdažādākajām dabas izpausmēm, ekosistēmām un biotopiem, uzsverot problēmas, kas radušās patērētāju sabiedrībā. Projekta īstenošanas gaitā akcentējot katra indivīda ieguldījumu dabas daudzveidības iepazīšanā, saglabāšanā un sargāšanā. Nostiprināt bērniem priekšstatu, ka daba ir ne tikai džungļos, tuksnešos un citos tālu ceļojumu galapunktos, bet arī vistuvākajā apkārtnē – ap mājām, aiz istabas loga un pat istabā. Tādejādi palīdzot bērniem vieglāk apjaust savu vietu dabā un atbildību par to. Tāpat meklējot dabas un cilvēka, kā dabas daļas, daudzos saskarsmes punktus un audzinot mīlestības pilnu attieksmi pret dzimtenes dabu. Radot izjūtu, ka nepiesārņota vide ir katra cilvēka veselības pamatā, apsteigt bērnu negatīvas rīcības – dabas piesārņošanas – paradumu izveidošanos.

Projekta rezultāti

2013. gadā šī projekta materiālus iekļaut: 1) žurnāla „Zīlīte” – skolas bērniem par dabu – 10 numuros, 2) žurnāla„Ezis” – maziem bērniem – 10 numuros, 3) atspoguļot mājas lapā www.ziliteunezis.lv

Vadlīnija Atbildīgs dzīvesveids; Vides izglītība un audzināšana
Realizācijas laiks 30.12.2013
Īstenotājs Zaļais circenis
Rīga, Kr. Valdemāra iela 129-3,
Projekta kopējās izmaksas 63 141.36 €
Pieprasītais finansējums no Vides aizsardzības fonda 19 891.75 €
Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda 19 891.75 €
Lēmums Piešķirt
Mēs izmantojam sīkdatnes. Lietojot mūsu mājas lapu, jūs piekrītat izmatot mūsu sīkdatnes.